Connect with us

Magazin

Hikmet Saatçi’den basın açıklaması

Yayıncı

on

Kıymetli hemşehrilerim,
Bazen kitabın orta yerinden konuşmak, anlamayanlara ve anlamak istemeyenlere gerektiği gibi yeniden anlatmak bizim boynumuzun borcudur.
Ey AKP’nin bir eli yağda bir eli balda, koltuğa sevdalı milletvekilleri. Okullar açıldı. Çocuklarımız eğitim ve öğretim hayatına merhaba dedi. Dedi demesine de… İşte burada boğazımız düğümleniyor. Okul masraflarını karşılamayan aileler ile konuştuk. Anlattıkları ise içler acısı. Hep söylüyorum bir kez daha altını çizerek belirtmek istiyorum. Bir anne ve babanın çocuklarının karşısında başını öne eğmenin, çocuklarının karşısında kendisini çaresiz ve yetersiz hissetmesinin tek sebebi AKP iktidarının iş bilmez yöneticilerinin ve yanlış politikalarının sonucudur.
Bir baba; bir eksik tamamlıyoruz başka bir şey çıkıyor. Masraflar bitmiyor. Kahvaltısına meyve koyarken yarım dilim koyuyoruz. Hadi biz neyse çocuklarımız dahi günde 1 ya da 1,5 öğün ile idare ettirmek zorunda kalıyoruz. Çünkü yok, yok yetmiyor. Balık yesinler, süt içsinler, protein alsınlar diye bir sürü haber izliyoruz. Dalga geçiyorlar herhalde, başka açıklaması asla olmaz; olamaz, diyor.
İşte maalesef ülkemizde ki durum tam olarak da bu. Belli bir azınlık AKP Genel Başkanı’nın kalkan balığı tavsiyesini dinlerken bir azınlık bırakın balık yemeyi, ekmeği zor buluyor. Çocuklarımızın gelişimi için gerekli besin değeri alması elzemken çocuklarımızın hiçbir yüksek besin kaynaklı gıdalardan uzak kalması ise bugün değil ise yarınlarımız adına ciddi sonuçlar doğuracaktır.
Çocuklarımız derken sırtına vergi yükü bindirilen, maaş zamlarına TÜİK eliyle operasyon çekilen emeklilerimize, işçilerimize ve emekçilerimize de değinmek istiyorum.
Bir avuç azınlığın el üstünde tutulup, milyonlarca vatandaşımıza sırtını dönen AKP iktidarı emin olun, bir asgari ücretli ile geçinen bir ailenin sofrasına kadar göz dikmiş durumda. Saatlerce emek veren, alın teri ile para kazanan ya da yıllarını devletine ve milletine emek vererek harcamış kıymetli emeklilerimizin sofrasından gelen zamlarla birlikte sadece bir çeşit yemek ve bir de ekmek kaldı. Şatafatlı sofraların kahramanları ise ejder meyvelerini, kalkan balıklarını ve lüks yemeklerini ise asla sofralarından eksik etmiyor.
Sn. Savaş’a soruyorum buradan. Sanırım yine cevap vermeyecek ya da cevap vermek için vakti olmadı malum adaylık dönemi, e sarayın yolları da uzun. ne diyelim biz sorularımıza geçelim.
Bir işçinin, emeklinin sofrasında balık yiyebilmesi, et yiyebilmesi neden mümkün değil?
Okula yeni başlayan ya da okul hayatına devam eden çocuklarımızın masraflarının bu kadar yüksek olduğu bir hayat pahalılığında vicdanın rahat mı?
Bir babanın çaresizliğinin sebebi olmak hiç mi içinizi acıtmıyor?
22 senedir iktidar olup bu kadar ekonomik buhranın sorumlusu kim?
Sizlerin teneffüs arasında cebinde harçlığı olamadığı için aç kalan bu ülkenin büyük yürekli çocuklarınıza borcunuz var Sn. Savaş, borcunuz. Aldığınız ahlar, zamanını bekleyen beddualar var.
Milletine porsiyon küçültün, şükredin deyip; porsiyon porsiyon rant ve peşkeş ile yarattığınız bir avuç mutlu ve zengin azınlık ile sizlere mutluluklar diliyorum.
Yarattığınız bu adi ve bozuk düzeninde, milletimizin sırtına ve yüreğini yüklediğiniz dert ve kederin de hesabını sizden soracağız.
Hikmet SAATÇI/ CHP AYDIN İL BAŞKANI

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Magazin

Güvenlik testinde elektrikli araçlar çarpıştırıldı: Kayda alınan görüntüler şoke etti

Yayıncı

on

Olay

Elektrikli araçlarını birbirine çarptırarak güvenlik testine sokan Mercedes-Benz, bunu kamuya açık olarak yapan birinci araba üreticisi oldu.
Alman üretici iki elektrikli araç ortasında gerçek hayattan bir çarpışma testi gerçekleştirdi.
Mercedes gerçek hayattan bir senaryoyu simüle ederek bir EQA modelini 56 km/s üzerinde bir süratle EQS SUV’a çarptırdı.

Okumaya devam et

Magazin

Metin Uca Didim’de gösteri yaptı

Yayıncı

on

Olay

Didim Belediyesi, Kültür ve Sanat etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Gazeteci yazar ve oyuncu Metin Uca’nın yer aldığı “Mozart çaldı da biz mi dinlemedik” adlı Klasi- Komik oyunu gerçekleştirildi.

Didim Belediyesi tarafından yaptırılan Didim’in yeni kültür ve sanat merkezi Didim Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen oyunu, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Mehmet Akif Hamzaçebi, Belediye Başkan Yardımcısı E. Öznur Gündoğdu, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Seyrani Bozkaya ve Didimli vatandaşlar izledi.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği tiyatro oyununda sahneye ilk olarak İsmet Akalın ve Merih Akalın çıktı. Müzikle başlayan Klasi – Komik oyunda Metin Uca, siyasi mizahlı esprileriyle vatandaşları kahkahaya boğdu.

Oyunun sonunda Belediye Başkan Yardımcısı E. Öznur Gündoğdu, sanatçılara çiçek takdim ederek Didim Belediyesi adına teşekkür etti.

Reklam

Okumaya devam et

Magazin

Bu taksi başka taksi: Çöp taksi, taksimetre ise yok

Yayıncı

on

Olay

Efeler Belediyesi’nin çöp taksileri günün her saatinde büyük çöp kamyonlarının giremediği ve çöpleri toplayamadığı yerlere girerek çöpleri topluyor.

Çöp Taksiler, aynı taksi çağırır gibi çağrıldığında, çağrılan bölgeye giderek çöpleri  toplayan taksilerde bildiğiniz taksimetre açılışı ise yok, tamamen ücretsiz.

Özellikle Sevgi Yolu, Yağcılar’da bulunan esnafların ve vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde görev yapan çöp taksiler topladıkları çöpleri boşalttıktan sonra ring yaparak işlerine devam ediyor.

Efeler Belediyesi’nin çöp taksi hizmetinden vatandaşların oldukça memnun olduğu ve hizmetin devamı yönünde görüş bildirdiği biliniyor.

Reklam

Okumaya devam et

Çok Okunanlar