Connect with us

Gündem

Maşallah Subaşı’ndan Gazeteci Ümit Yeşildağ’a tuhaf telefon

Yayıncı

on

ÜMİT YEŞİLDAĞ– Ak Parti Didim İlçe Teşkilatı eski Başkanı Maşallah Subaşı yayın yönetmenimiz Ümit Yeşildağ’ı telefonla arayarak Facebookta bulunan ve Yeşildağ ile uzaktan yakından alakası olmayan bir sayfada kendisine hakaret edildiğini, bazı ithamlarda bulunulduğu için suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Yayın Yönetmenimiz Ümit Yeşildağ’ın konuyla hiçbir alakası olmadığını ifade etmesine rağmen “Sayfanın sahibi sen olarak görünüyorsun, bütün kayıtlarda öyle çıkıyor, senin telefonundan yapılmış bu paylaşımlar, sayfanı şikayet ettim, gelip alacaklar, polis savcılık seni bulacak, suç duyurusunda bulundum” gibi kelimeler kullanan Maşallah Subaşı daha sonra çarkederek  vatsap üzerinden “Gel çay içelim, sıkıntı yok” şeklinde ifadeler kullandı.
Bahsedilen telefon numarası Gazeteci ve Yayın Yönetmenimiz Ümit Yeşildağ’ın bundan 4-5 yıl önce kapattırdığı ve 15 yıl önce Didim’de otururken eski Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ’ın sahibi olduğu Üstündağ İletişim‘den alınan hat şeklinde (Avea idi, şimdi Türk Telekom oldu) kullandığı telefon numarası olduğu öğrenildi.

Kendisini, savcı, polis ve hakim yerine koyarak telefonda suçlayıcı konuşan Maşallah Subaşı’ya şunu söyleyelim: “Bu işler böyle yürümez, gidersin şikayetini yaparsın, konu araştırılır, savcılıkta bizi arar biz de gidip ne olduğunu anlarız ve ona göre savunmamıza yaparız, bahsi geçen telefon numarası şahsımın bundan en az 4-5 yıl önce kapattırdığı ve kullanmadığı telefon numarasıdır, bu işte çok önemli bir yanlışlık veya ikimizin dışında gelişen şeyler söz konusu olabilir.”

Öte yandan onlarca sosyal hesabım ve haber sitelerimiz varken, bizim tarzımız olmayan bu konularda telefonla arayıp rahatsız ederek huzursuz ettiğiniz ve alakamız olmayan konularda suçlamalar yaptığınız için biz de en kısa sürede bu mesnetsiz suçlamalar için suç duyurusunda bulunacağız ve dava sonuçlandığında tazminat davasına dönüştüreceğiz!..

Reklam

Araştırılsın, bulunsun biz de rahat edelim siz de edin!..

Emin olun bu işi, yani bu kumpası kurmaya kalkanlar şu anda ellerini ovuşturup bu duruma kıs-kıs gülüyorlardır!..
Ama bizim vicdanımız da rahat, kafamız da, siz düşünün!..

Subaşı’nın şikayetçi olduğu paylaşımların Yayın Yönetmenimiz Ümit Yeşildağ ile ilgisi olmayan ve kullanmadığı eski numarasından yapıldığı öğrenildi:

Bahsedilen Facebook profilinin linki ise aşağıdadır.

Reklam

https://www.facebook.com/profile.php?id=61551845128236

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

TEMA Vakfı; öğretmen ve öğrencilerle buluştu

Yayıncı

on

Olay

Mezun TEMA Sayın Hatice SABANCI’nın koordine ettiği, etkinlik için TEMA Vakfı İl Temsilcisi Mehmet ÖZDEMİR Yardımcıları Elvan YAŞAR, Hayriye KÖSEM ve M. Ali FENDAL ile birlikte, Efeler Özel Başak Koleji Salonunda 3., 4., 5. sınıflarında okuyan geleceğimiz, yarınımızın güvencesi, gözbebeğimiz 250 öğrenci, öğrencileri geleceğe hazırlayan 13 öğretmen ve yöneticilerle buluştular.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Mehmet ÖZDEMİR 5.Aralık günü ile ilgili olarak;
5.Aralık.1934 Başoğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından “Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı”nın verildiğini,.
5.Aralık.1985 Birleşmiş Milletlerin “Dünya Gönüllüler Günü”nü kabul ettiğini,
5.Aralık 2013 Birleşmiş Milletlerin “Dünya Toprak Günü”nü kabul ettiğini söyledi ve bu tarihler hakkında açıklamalar yaptı.“Türk Kadınına Seçme ve seçilme hakkının verilmesiyle, bu gün Aydın’ın Karpuzlu ilçesi, 1934’lerin Demirdere Köyü, 1934 yılı muhtarlık seçiminde Gül ESİN’i ülkemizin ilk kadın muhtarı olarak seçti. Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesi, “Türk Kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın.” Diyen ATATÜRK’ün dünya milletlerine örnek ve önde bir kararıydı.Birleşmiş Milletler, 5 Aralık. 1985 tarihinde, 5.Aralık gününü “Dünya Gönüllüler Günü” olarak kabul etmekle; gönüllülerin, daha iyi bir gelecek için, çevre ile uyumlu sürdürülebilir bir kalkınmanın gerçekleştirilmesi, gönüllülük çalışmalarının görünür kılınması amaçlandı.
Birleşmiş Milletler, 5.Aralık.2013 tarihinde, 5.Aralık Gününü “Toprak Günü” olarak kabul etmekle; Toprağın tüm canlıların hayatlarının varlığı ve sürekliliği için vazgeçilmez olduğu, korunması, üretimde kalması gerektiğine dikkat çekilmiştir.” Dedi.

TEMA Vakfı tanıtımı, “Toprak” konulu Temsilci Sunumu yapıldı.

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi Mehmet ÖZDEMİR, Aydın’a özel eğitim öğretim alanında bir marka olan Efeler Özel Başak Kolejinin Okul Müdürü Sayın Süleyman ÇOKAY’a, Müdür Yardımcıları Sayın Sümeyra MİLAN’a, Sayın Serpil KÖMÜRCÜOĞLU’na, Doğa Eğitimi Programı uygulayan öğretmenlere, etkinliği koordine eden Mezun TEMA, Efeler Özel Başak Koleji öğretmeni Sayın Hatice SABANCI’ya, ilgi ve destekleri için teşekkür etti.

Reklam

Okumaya devam et

Gündem

Aydın Büyükşehir kadına şiddete dikkat çekecek!

Yayıncı

on

Olay

Aydın Büyükşehir Belediyesi kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için “Şiddete Yer Yok” etkinliği düzenliyor. Atatürk Kent Meydanı’nda kurulacak olan etkinlik alanında kadın haklarına dikkat çekilecek.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, herkesi 25 Kasım Cumartesi günü saat 11.00’de açılacak olan “Şiddete Yer Yok” etkinliğine davet etti.
Çerçioğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü sebebiyle düzenlenecek organizasyonla ilgili “Genç yaşlarında hayattan koparılan Başakları, Özgecanları, Münevverleri unutmuyoruz ve unutturmayacağız. Bu gencecik fidanlarımızın bazıları çocuklarının gözleri önünde; eşi, kardeşi, babası, sevgilisi tarafından katledildi. Bizler sadece kadınlarımızın geleceğe umutla bakabilmelerini; adil ve eşit bir yaşam hakkına sahip olabilmelerini istiyoruz. Bunu sağlamanın en önemli adımlarından birisi kadınlarımıza ekonomik özgürlüklerini kazandırmaktır. Bizler de kadınlarımıza yeni iş imkânları sağlayarak onlara ekonomik özgürlüklerini kazandırıyoruz” şeklinde konuştu.
“Cumhuriyet bir kadın devrimidir ve bu devrimi hakkıyla yaşatabilmek için kadına karşı şiddetin her türlüsüne karşı çıkmalıyız” ifadelerini kullanan Çerçioğlu, “Kadın Kenti Aydın”da kadınları desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Okumaya devam et

Gündem

Aydın Milletvekili Av. Ömer Özmen’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Yayıncı

on

Olay

Geleceğimizin mimarı saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesi gibi çok kutsal ve onurlu bir görevi ifa eden; bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri önder ve örnek şahsiyetlerdir.

Hepimizin gönlünde çok müstesna bir yeri olan saygıdeğer öğretmenlerimiz kültür ve medeniyetimizde anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdirler.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir.” diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini en veciz şekilde ifade etmiştir.

Reklam

2023, yeni vizyonumuz Türkiye Yüzyılı’nın hayata geçirebilmesi ancak bilinçli, birikimli, aklın ve bilimin rehberliğinde değişen dünyaya ayak uydurabilecek; bilgili, donanımlı, dinamik, vatanını ve milletini canından çok seven, milli ve manevi değerlerine saygılı nesiller ile mümkün olacaktır. Bu da kıymetli öğretmenlerimizin çabaları, emekleri ve fedakarlığı ile mümkün olacaktır.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle saygıdeğer öğretmenlerimize bir kez daha şükran ve minnet duygularımı sunuyor. Şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum. Saygılarımla.

Av. Ömer Özmen
AK Parti Aydın Milletvekili
TBMM Adalet Komisyonu Üyesi
TBMM APA Üyesi

Reklam
Okumaya devam et

Çok Okunanlar