Connect with us

Yaşam

Recep Taner’in babası hakkın rahmetine kavuştu

Yayıncı

on

İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner’in babası hakkın rahmetine kavuştu. Babasının vefatını sosyal medya sayfasından duyuran Recep Taner şu ifadeleri kullandı: Babamız çarşı esnaflarından (Cipçi Yıldız Şahin) Ahmet Muhittin Taner vefat etmiştir. Cenazesi Bugün (Perşembe günü) öğle namazıyla Beycaminden kaldırılacaktır.
Allah rahmet eyleye…

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşam

Didim Belediyesi seramik kursları kayıtları başladı

Yayıncı

on

Olay

Didim Belediyesi tarafından Seramik Atölyesi kursları için kayıtlar başladı, kurslara katılmak isteyen vatandaşlar halk masasına başvuruda bulunabilecek.
Didim Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Seramik Atölyesi kursları için kayıtlar başladı. Didim Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda kurulan, işinde uzman kişiler eşliğinde, kurslar ve eğitimlerin verildiği Seramik Atölyesi için kayıtlar başladı. Seramik Atölyesi kurslarına kayıt olmak isteyen vatandaşlar, Didim Belediyesi Halk Masalarına başvuruda bulunup 444 81 09 nolu çağrı merkezinden bilgi alabilecekler.
Kursların başladığını sosyal medya hesaplarından duyuran Didim Belediyesi, “Seramik Atölyesi’nde, sanatsal bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Hazırsanız Kayıtlarımız Başladı! Belediyemiz tarafından düzenlenen Seramik Kursu’na tüm hemşehrilerimiz davetlidir. Başvurularınızı Didim Belediyesi Halk Masasına yapabilir, 444 81 09 nolu çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.” İfadelerine yer verdi.

Okumaya devam et

Gündem

Aydın Büyükşehir kadına şiddete dikkat çekecek!

Yayıncı

on

Olay

Aydın Büyükşehir Belediyesi kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için “Şiddete Yer Yok” etkinliği düzenliyor. Atatürk Kent Meydanı’nda kurulacak olan etkinlik alanında kadın haklarına dikkat çekilecek.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, herkesi 25 Kasım Cumartesi günü saat 11.00’de açılacak olan “Şiddete Yer Yok” etkinliğine davet etti.
Çerçioğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü sebebiyle düzenlenecek organizasyonla ilgili “Genç yaşlarında hayattan koparılan Başakları, Özgecanları, Münevverleri unutmuyoruz ve unutturmayacağız. Bu gencecik fidanlarımızın bazıları çocuklarının gözleri önünde; eşi, kardeşi, babası, sevgilisi tarafından katledildi. Bizler sadece kadınlarımızın geleceğe umutla bakabilmelerini; adil ve eşit bir yaşam hakkına sahip olabilmelerini istiyoruz. Bunu sağlamanın en önemli adımlarından birisi kadınlarımıza ekonomik özgürlüklerini kazandırmaktır. Bizler de kadınlarımıza yeni iş imkânları sağlayarak onlara ekonomik özgürlüklerini kazandırıyoruz” şeklinde konuştu.
“Cumhuriyet bir kadın devrimidir ve bu devrimi hakkıyla yaşatabilmek için kadına karşı şiddetin her türlüsüne karşı çıkmalıyız” ifadelerini kullanan Çerçioğlu, “Kadın Kenti Aydın”da kadınları desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Okumaya devam et

Yaşam

Suyun ve yeşilin buluşma noktası: Dutlu Çeşme

Yayıncı

on

Olay

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çineli vatandaşların nefes alabilecekleri, sosyalleşebilecekleri, park ve yeşil alanları söz verdiği gibi artırırken, bu parkların olanaklarını da güçlendiriyor.
İlçenin önemli ihtiyaçlarından tatlı su çeşmelerinin sayılarını çoğaltan Çine Belediyesi, son olarak Madran Suyu Deposu’nun bulunduğu alandan başlayarak, toplam 4 bin 200 metrelik tatlı su boru hattını da tamamen yenileyip iki adet çeşmeyi hizmete açtı. Yenileme çalışmaları sırasında daha geniş borular kullanılarak suyun akış hızı güçlendirildi. Ayrıca, halk sağlığını korumak amacıyla yeni bir filtre sistemi de kuruldu.

BİN 100 METREKARELİK YENİ PARK HİZMETE AÇILDI
Başkan Dinçer öncülüğünde Çine Belediyesi’nin çalışmalarıyla, içinde iki adet çeşmenin de bulunduğu Kahraman ve Karakollar Mahalleleri arasındaki bin 100 metrekarelik büyük bir alan üzerine Dutlu Çeşme Parkı inşa edildi. Bu alanın 450 metrekarelik kısmı yeşil alan olarak düzenlenirken, 110 metrekarelik bir oyun alanı da çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için oluşturuldu. Güneş enerjili aydınlatma sistemi, çınar ve kırmızı erik ağaçlarıyla donatılan parkta vatandaşlar için oturma bankları da konumlandırıldı.

DUTLU ÇEŞME’DEN İLK SU, CUMHURİYET’İN YÜZÜNCÜ YILINDA AKTI
Başkan Dinçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda çeşmenin açılışını da gerçekleştirdi. Karakollar Mahallesi Muhtarı Gültekin Celep’le birlikte yaptığı canlı bağlantı ile ilk suyu akıtan Başkan Dinçer, şöyle konuştu:
“Çine olarak çok şanslıyız; madenimiz var, köftemiz var, havamız güzel. En önemlisi de Madran suyumuz var. Daha önce şehir merkezimizde çeşmeler açmıştık. Daha sonra mahalleye dönüşen köylerimizden de talepler gelmeye başladı. Karakollar ve Kahraman Mahallerimizin ortak noktasında bulunan Dutlu Çeşme’mizi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kaynaklarımız ve teknik imkânlarımızın yettiği sürece yeni çeşmeler ve parklar açmaya devam edeceğiz. İlçemize hayırlı olsun.”

Reklam
Okumaya devam et

Çok Okunanlar