Connect with us

Gündem

Rıdvan Eşin: İnsanlar ölürken, insanlığı öldürmeyin!

Yayıncı

on

31 Mart’ta Büyük Birlik Partisi (BBP)’den Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve hatırı sayılır oranda oy alan işadamı Rıdvan Eşin’den Filistin paylaşımı: Bu zulme dur deyin!..
Eşin Group Yönetim Kurulu Başkanı ve 31 Mart’ta Büyük Birlik Partisi (BBP)’den Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve hatırı sayılır oranda oy alan işadamı Rıdvan Eşin’den Filistin paylaşımı geldi, Eşin Filistin’de olan bitenlerin insanlık suçu olduğunu söyledi. Rıdvan Eşin nadir olarak eleştirdiği iktidarı da bu duruma sessiz kalmakla suçlayarak, sadece kınama yapmanın yeterli olmadığını savundu.

Öte yandan, siyaset hayatına BBP’de devam eden ve bir ayağı Ankara’da olan Rıdvan Eşin, başkent Ankara’ya yerleşmeyi düşündüğünü de yaptığımız telefon görüşmesinde ifade etti. Eşin Sosyal Medya Facebook’taki resmi kişisel sayfasında konuyla ilgili olarak şunları paylaştı:

MÜSADE EDİN ÖLELİM
Bir gurup insan eşimizin ve çocuklarımızın yaşadığı eve saldırsa, bizler ya ben tek başıma bu kadar adamla nasıl baş ederim diye düşünüp, eşimizi ve çocuklarımızı onlara teslim edermiyiz?Yoksa son nefesimize kadar mücadele mi ederiz?
Muhtemelen bu satırları okuyan herkes mücadele ederiz diyecek, ki doğrusu da bu.
Peki konu bizim dışımızdaki birilerinin eş ve çocukları olduğunda , onların eşleri ve çocukları öldürüldüğünde;ya bizim gücümüz yetmez, biz neden durup dururken başımızı belaya sokalım şeklinde cümleler kuruyoruz.
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışının tezahürü olan bu durumdan kendimizi ne zaman kurtaracağız?
O dokunmadığımız yılan günden güne büyümeye devam ediyor, henüz bize dokunmamış olması yarın dokunmayacağı anlamına da gelmiyor, Saldırırsak belki kazanacağız belki kaybedeceğiz,
Ama burada amaç kazanmak mı olmalı yoksa mazlumun yanında zalimin karşısında bir tavır koyarak ebedi saadetin kapısını mı aralamalı?
Filistin yalnız, Filistin çaresiz, Filistin aç susuz, Filistin yanıyor, Filistin ölüyor…
Liderlerimiz müdahale etmeyen Müslüman devletleri eleştirirken kendileri de onlardan farksız davranmıyor.
Tarih boyunca mazlumun yanında zalimin karşısında olan bu millet ,zalime dur demek için canını ortaya koymaya hazır iken maalesef liderlerimiz oturmayı ve kınamayı tercih ediyor,
Çanakkale de canlarını düşünmeden cepheye koşan şehitlerin torunları yine sonu şehadet olsa dahi koşmaya şehit olmaya hazır bekliyor.
Dünyevi çıkar ve menfaatlerinizin yüreklerinize koyduğu ölüm korkusu sizi koltuklarınıza mıhlamış durumda , ama dünyada kimseye ölümsüzlük verilmediği gibi size de verilmeyecek ve ecel geldiğinde çekip gideceksiniz.
Yaptıklarınız ve yapma imkanınız olduğu halde yapamadıklarınızdan hesaba çekileceksiniz.Gelin hala bir şansınız varken kendinizi ve Ümmeti Muhammedi bu zilletten kurtarın.
İnsanlar ölürken,insanlığı öldürmeyin , bu zülme dur deyin…

Hayırlı Cumalar 30/05/2024
Rıdvan EŞİN

Reklam
Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Başkan Alıcık’tan Kurban ve Babalar Günü mesajları

Yayıncı

on

Olay

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık Kurban Bayramı ve Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Alıcık Kurban Bayramı Mesajında; Milli ve dini bayramlar; barışın, paylaşmanın, hatırlamanın, her anlamda birliğin, dirliğin, kardeşliğin, tasada ve sevinçte yekpare olmanın bahtiyarlığıdır. Çok şükür Mübarek Kurban Bayramına ulaşmanın; kurban ibadetinin insani, vicdani ve İslami mükafatlarına layık olabilmenin yeni bir fırsat dönemine kavuşmanın huzuru içindeyiz. Kurban, bir Müslüman’ın tüm varlığını Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun manevi delil ve kefaretidir.
Bunun yanında Kurban ibadeti; Allah’a yaklaşmak, yakınlaşmak ve rızasını kazanmak için üstlenilen manevi vecibenin sahip olunan imkânlar nispetinde ifası ve idamesidir.”İfadelerini Kullandı. Sözlerine devam eden Başkan Alıcık
”Nitekim Kurban Bayramı dayanışma ve yardımlaşmanın simgesidir.
Toplum hayatımızın düzen ve denge halinde, huzur ve güven dahilinde sürdürülebilir bir nitelik kazanabilmesi adına bayramın ahlaki ve manevi mesajına; ihsan, ikram ve cömertlik çağrısına riayet ve sadakat gösterilmesi halisane dileğimdir. Küslerin barışıp kucaklaşması, dargın gönüller arasındaki buzların erimesi, sıla-i rahim ruhunun vatanımızın her yöresinde tıpkı bir bayrak gibi yükselmesi yürekten niyazımdır.Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Milletimizin, efe yürekli hemşerilerimin, ülkücü kardeşlerimin Mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor şükranlarımı sunuyorum.Bayram tatili münasebetiyle yollara düşen kardeşlerimizin kazadan beladan uzak bir şekilde tatillerini geçirmelerini, sevdiklerine ve sevenlerine saadet içinde kavuşmalarını diliyorum.“Hac Farizası” için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, ibadetlerinin makbul olmasını, dualarında olabilmeyi ve sağlıcakla dönmelerini içtenlikle temenni ediyorum.Kurban Bayramı’mız kutlu olsun. Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.”dedi.
Bu yıl kurban bayramının ilk günü aynı zamanda Babalar Günü oldunu söyleyen başkan Alıcık; “Ebediyete intikal edenlere Rabbim’den rahmet diliyor, başta şehit ve gazilerimizin kıymetli babaları olmak üzere tüm babalarımızın babalar günü kutluyorum.
Evlerimizin güven direkleri muhterem büyüklerimizi saygı ve minnetle anıyor, sağlıklı huzurlu ömür diliyorum.
Babalar günü kutlu olsun.” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

AK Parti Aydın Milletvekili Av. Ömer Özmen’in Kurban Bayramı Mesajı

Yayıncı

on

Olay

Bayram günleri Millet olarak bizleri birbirimize bağlayan, birlikte yaşamanın sevinç ve mutluluğunu yaşadığımız müstesna zamanlardır. Bayram vesilesiyle, aile olmanın önemini idrak etmek, yakınlarımızı ziyaret etmek, komşularımızın hal ve hatırını sormak, fakr-u zaruret içerisinde yaşayan insanlara el uzatmak ve yardım etmek Millet olma bilincimizi kuvvetlendirmektedir. Kurban Bayramı, mukaddes değerler uğrunda en kıymetli varlığını feda edebilme anlayışını, varlıklarımızı yardıma muhtaç olanlarla paylaşma faziletini ifade etmesi bakımından özel bir anlam taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Kurban Bayramınızı canı gönülden tebrik eder, Bayramın; Gazze’de yaşanan insanlık dramının son bulmasına, ülkemize, gönül coğrafyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah (C.C)’tan niyaz ederim.

Nice bayramlara kavuşmanız temennisiyle hayırlı bayramlar.

Av. Ömer ÖZMEN
AK Parti Aydın Milletvekili
TBMM Adalet Komisyonu Üyesi

Reklam
Okumaya devam et

Gündem

Aydın Valiliği’nden basın açıklaması!..

Yayıncı

on

Olay

Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan Aydın il merkezinde bir sürücü ile trafik polisi arasında meydana gelen tartışmaya ilişkin görüntülerle ilgili olarak aşağıdaki hususların kamuoyunun bilgisine sunulması gerektiği anlaşılmıştır.
09 Haziran 2024 Pazar günü saat 08.03’de Muğla Bulvarı, Yeni Dörtyol Kavşağındaki kırmızı ışıkların yandığı sırada yaya geçidinde duraklayan araç sürücüsünün görevli motorize trafik polisi tarafından ikaz edilmesiyle başlayan tartışma sonrasında olay yerine intikal eden trafik ekiplerince yapılan incelemede; araç sürücüsünün çocuğunu sınava götürdüğünün anlaşılmasıyla gecikmeye mahal vermemek için evrak kontrolleri yapılarak yoluna devam etmesi sağlanmıştır.
Öğrencinin katılacağı sınava geç kalması gibi bir durum söz konusu değildir.
Konunun tüm yönleriyle araştırılması için “inceleme” başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar