Connect with us

Uncategorized

Aydın BŞB Adayı Savaş, kreşlerin ücretsiz olacağını müjdeledi

Yayıncı

on

Germencik’te Ortaklar Organize Sanayi Bölgesinde çalışan işçiler ile bir araya gelen Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Aydın’da 7 OSB alanına ve 17 ilçeye kuracağı kreşlerin ücretsiz olacağını müjdeledi.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Cumhur İttifakı Germencik Belediye Başkan Adayı Halit Germen, Ortaklar OSB’de fabrika ziyareti gerçekleştirip işçilerle bir araya geldi.

Gençlere iş ve aş imkanı sunacaklarını ifade eden Savaş, burada doğanların burada doyacağını belirterek, Aydın’daki 7 OSB alanına ve 17 ilçesine kreş yapacaklarını ve ücretsiz olacağını söyledi. Sosyal konut projesini de anlatan Savaş, Aydın’da belediye aracılığıyla 10 bin sosyal konut yapacaklarını ve evi olmayanların kira öder gibi ev sahibi olacaklarını ifade etti.

Germencik Belediye Başkanın mevcut büyükşehir belediye başkanı ile kavgalı olduğunu belirten Savaş, bu kavgadan dolayı Germencik’e büyükşehrin yatırım yapmadığını ve başkanın da tekrar aday gösterilmediğini söyledi. “Bizde kavga olmaz” diyen Savaş, Başkan Germen ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak Germencik’i gerçek belediyecilik ile buluşturacağını ifade etti.

Reklam

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uncategorized

Şimdi de süt ve süt ürünlerinde %20 indirim başladı

Yayıncı

on

Olay

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından kent genelinde yaşayan 260 binden fazla emekli için başlatılan “Emekli Kart” projesinin kapsamı genişletildi. Kısa sürede yoğun talep gören, Aydın’da yaşayan on binlerce emeklinin faydalanmaya başladığı Emekli Kart ile et ve et ürünlerinde uygulanan yüzde 20’lik indirime süt ve süt ürünleri de eklendi.
Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Halk Ege Et’te başlatılan indirimin süreceğini, emekliler, gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm Aydınlıların yanında olmaya devam edeceklerini söyleyen Çerçioğlu, “Halk Ege Et mağazalarımızda et ve et ürünlerinde emeklilerimiz için başlattığımız indirim kampanyasına süt ve süt ürünlerini de ekledik. Emeklilerimizin geçim sıkıntısının farkındayız, onların yanlarında olmaya devam edeceğiz. Aydın’da kimse yatağa aç girmeyecek, soğukta üşümeyecek” dedi.


“Özlem başkanımız emeklilerin dertlerine derman oldu”
“Parayı pul eyledi, kadınları dul eyledi, ormanı kül eyledi, insanı kendisine kul köle eyledi. Diyecek başka bir şey yok, bence bu yani.” sözleriyle emeklilerin yaşadığı geçim sıkıntısına dikkat çeken Yaşar Çelik, “Bu kuyruklar yüzde 20 ucuz et almak için, insanlar kuyruğa giriyor. Ucuz olduğu için çok rağbet var. Bu kuyruklar da o yüzden. Emekli bu hizmet sayesinde et alıyor, milletin içi dert doluyken şimdi et doldu. Emekli olduktan sonra pazarlama işi yaptım, tüm Türkiye’yi gezdim. En güzel yer Aydın’dır, ben Denizli’yi geçtiğimde buranın havasını hissediyorum. Özlem başkanımıza başarılar diliyorum, her şey için ona çok teşekkür ediyorum. Emeklilerin dertlerine derman oldu, onun için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


“Özlem başkanımıza çok teşekkür ediyoruz”
Et ve süt ürünlerinde uygulanan yüzde 20 indirimin Aydın’da yaşayan tüm emekliler için büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Mustafa Yıldırım, “Emekliyim, Emekli Kart’ı aldım. Hem et, hem peynir aldım. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, bu büyük bir indirim. Devletin emekliye neyi reva gördüğünü biliyoruz ama bu yüzde 20 indirim büyük bir fırsat, büyük bir şans. Bazıları 1 Nisan’dan sonra geçerli olmadığını söylüyorlar, bunlar safsata. Başkalarının çıkardığı safsatayı inandırmaya çalışıyorlar millete. Çok teşekkür ediyorum başkanımıza, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


“Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden çok memnunuz, Aydın çok şanslı”
Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduklarını söyleyerek Çerçioğlu’na teşekkür eden Resmiye Mert, “Emeklinin durumu berbat, böyle olmaması lazım. Dedikleri gibi 10 bin lira almıyoruz, kesiliyor. Her yerde kesiliyor; hastanede kesiliyor, ilaçta kesiliyor, maaşlarımız kesiliyor. Şimdi 3 bin lira sadaka verecekler. Çok üzgünüm ben, halk için, memleketimiz için çok üzülüyorum. Halk Ege Et’ten çok memnunuz, Allah razı olsun başkanımız Çerçioğlu’ndan. Emekli Kart emeklilere tabii ki de fayda sağlıyor, bundan çok mutluyuz. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden çok memnunuz, Aydınımız çok şanslı” dedi.


“Bütün emeklilerimiz adına Özlem başkanımıza teşekkür ederim”
Emekli Kart’ın geçim sıkıntısı yaşayan emekliler için faydalı bir proje olduğunu söyleyen Mehmet Hasırcı, “Zaten halkın durumu belli, yaşam şartları, maaşları… Emeklilerin durumu daha kötü. Onun için Emekli Kart emeklilere daha da faydalı olacak. Özlem başkanımız sağolsun böyle bir şey düşünmüş, yapmış. Bütün emekliler adına kendisine teşekkür ederim, arkasındayız” sözleriyle Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Okumaya devam et

Uncategorized

Savaş vatandaşın parasının nasıl çarçur edildiğini açıkladı

Yayıncı

on

Olay

HALKIN PARALARINI REKLAMLARDA KULLANIP 500 MİLYON HARCAMIŞLAR, 1 Nisan sabahı halkın parası halka yönelecek. Reklamsız halk icraatını ve halkın yönetimini başlatacağız.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başka Adayı Mustafa Savaş, Kuyucak’ta büyükşehir belediyesinin kaynaklarının nasıl verimsiz kullanıldığını anlattı. Mevcut büyükşehir belediye başkanın 20 yıl önce çektiği fotoğrafları kentin her yerine asarak reklama 500 milyon lira para harcadığını belirten Savaş, 1 Nisan’dan itibaren göz boyama ve reklam döneminin biteceğini belirterek “Biz o paraların vatandaşlarımıza hizmet olarak geri dönmesini sağlayacağız” dedi.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Savaş, Kuyucak’ta Deniz Tekstil çalışanları ile bir araya geldi. İşletme Müdürü Hüseyin Yafku, çalışmalar hakkında Savaş’a bilgi verdi. Programa Kuyucak Belediye Başkanı Mehmet Çömden, Cumhur İttifakı Kuyucak Belediye Başkan Adayı Metin Ertürk de katıldı. Savaş ve Ertürk, üretim yapan kadınların çalışmalarını yerinde görüp sohbet etti. Kadınlar, yüksek su faturalarından duydukları rahatsızlığı Savaş’a iletti. Savaş, 1 Nisan’dan itibaren suya yüzde 50 indirim yapacaklarını ve 5 yıl da zam yapmayacaklarının sözünü verdi.


‘OSB’LERE KREŞLER YAPACAĞIZ’
Çalışanların yüzde 97’sinin kadın olmasında duyduğu mutluluğu ifade eden Savaş, “Çok güzel bir tablo var. Bu tür işletmelerin sayısını arttırmamız gerekiyor. Biz bu tür işletmelerin sayısını arttıracağız. Evlatlarımızın doğduğu yerde karnının duyması gerekiyor. İlimizin üretim, istihdam, ihracat kapasitesini arttırmak çok önemli. Kadınlarımızın iş hayatına katılıp ekonomik özgürlüklerini kavuşmalı. Önümüzdeki dönem Organize Sanayi Bölgelerinin hemen yanında kreşler yapacağız. Sabah evden çıkarken çocuklarınızı kreşe bırakıp akşam alacaksınız.” dedi.
Aydın’daki kayıp yolları telafi etmek için yola çıktıklarını belirten Savaş, AK Belediyeciliğin en güzel örneğini Kuyucak’ta Başkan Ertürk’ün gösterdiğini söyledi.


AYDIN’IN HER YERİNE 20 YIL ÖNCE ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARI ASMIŞ
Büyükşehrin kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde kullanılmadığını ifade eden Savaş, “Her tarafta büyükşehir belediye başkanının 20 yıl önce çekmiş olduğu fotoğrafları görüyorsunuz. Biz eser ve hizmet görmek istiyoruz. Ama maalesef her yerde 20 yıl önce çektiği eski fotoğraflar var. 1 Nisan’dan sonra hiçbir yerde ve billboardlarda, Mustafa Savaş’ın fotoğrafını görmeyeceksiniz. Bakın bu fotoğraflara ve reklamlara ödenen para 500 milyon lira. Biz o paraların vatandaşa hizmet olarak geri dönmesini sağlayacağız. Gerçek belediyeciliği Aydın’da yeniden inşa edeceğiz. Bugün Aydın’da reklam, algı ve göz boyama var. Bizim dönemimizde göz boyama ve reklam olmayacak. Gerçek belediyecilik olacak. Sizin için çalışacağız” dedi.


AYDIN’I BÜYÜK BİR KÖY HALİNE GETİRDİLER
Aydın’daki trafik, alt yapı, otopark sorunlarına dikkat çeken Savaş, “Bu sorunların çözümü için 31 Mart önemli bir tarih ve fırsat. Çarşıda pazarda gittiğimiz her yerde ‘vatandaşlar artık yeter diyor. Aydın büyük köy oldu. Biz büyük köyden şehre dönüşmek istiyoruz’ diyorlar. 20 yıl önce Aydın gıpta ile gösterilen imrenilen, herkes tarafından örnek gösterilen bir şehir iken şimdi biz başka şeyleri gıpta ediyoruz. Dibimizdeki Denizli’yi örnek gösteriyoruz. Yazıktır günahtır. Artık buna dur deme vakti geldi” diye konuştu.
Mevcut büyükşehir belediye başkanın 2014’te vermiş olduğu vaatleri yapmadığını dile getiren Savaş, “2014 yılında 22 tane battı çıktı, köprülü kavşak yapma sözü veren mevcut belediye başkanı bunların sadece 2 tanesini yaptı. 20 tane fabrika yapacağım, parklar yapacağım dedi. Hiçbir şey yapmadı. 15 yılda yapılmayanın hesabını sorup işi ehline verme zamanı geldi. Bu şehir bize emanet gereğini yapmamız gerekiyor. Kim daha fazla bu şehre hizmet edecekse, kim daha fazla bu şehre eser kazandıracaksa onu başkan olarak seçmemiz lazım. İnanıyorum 31 Mart’ta Aydınlı hemşerilerim sandıkta gereğini yapacaktır. Önümüzdeki dönem Aydın hak ettiği hizmetlerle buluşacak” dedi.


‘31 MART’TA BÜYÜKŞEHRİ DEĞİŞTİRELİM’
Yaptıkları hizmetleri anlatan Cumhur İttifakı Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Kuyucak şehircilik bakımından Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yapamadığı hizmetleri gerçekleştiren bir ilçe belediyesi. Aramızda devasa bir bütçe farkı olmasına rağmen israf etmedik, sizin imkanlarınızla belediyemize gelen payları kuruşu kuruşuna kadar tekrar sizlere döndürmenin çabası içerisinde olduk. Kuyucak’ta 440 tane sosyal konut yaptık büyükşehir belediyesinin bir tane dairesi yok. Kuyucak’ın 2014’ten 2024’e nereden nereye geldiğine bir bakın. Bir de 2024’ten 2029’a Kuyucak’ı nereye getireceğimizi hayal bile edemiyorum. Ben inanıyorum büyükşehir adayımız Mustafa Savaş ile Aydın makus talihini kıracaktır. Hizmetlerin bir an önce gerçekleşmesi için artık değişim zamanı geldi. 31 Mart’ta sandıklar önümüze konulduğunda büyükşehri değiştirelim. Görelim Aydın nasıl değişiyor.” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Savaş, Kuyucak Belediyesi Pazaryeri Düğün Salonunda sandık görevlileriyle bir araya geldi.

Reklam
Okumaya devam et

Uncategorized

Aydın’da ruhsatsız şarjörlü av tüfeğiyle yakalandı

Yayıncı

on

Olay

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde bir işyerinde yapılan aramada ruhsatsız şarjörlü av tüfeğiyle yakalanan şahıs hakkında soruşturma başlatıldı.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Sultanhisar İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince Türkiye geneli yapılan alkollü içki kaçakçılığı ve sahteciliği operasyonu gereği M. O. isimli şahsın sahibi olduğu ve işlettiği işyerinde arama yapıldı.

Alınan arama kararına istinaden yapılan aramada; 1 adet Bpx 902 ibareli ruhsatsız şarjörlü av tüfeği ve bu tüfeğe ait 25 adet fişek ve 7.65mm çapında 22 adet tabanca fişeği ele geçirildi.

İşyeri sahibi hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Reklam
Okumaya devam et

Çok Okunanlar