Connect with us

Uncategorized

Şimdi de süt ve süt ürünlerinde %20 indirim başladı

Yayıncı

on

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından kent genelinde yaşayan 260 binden fazla emekli için başlatılan “Emekli Kart” projesinin kapsamı genişletildi. Kısa sürede yoğun talep gören, Aydın’da yaşayan on binlerce emeklinin faydalanmaya başladığı Emekli Kart ile et ve et ürünlerinde uygulanan yüzde 20’lik indirime süt ve süt ürünleri de eklendi.
Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Halk Ege Et’te başlatılan indirimin süreceğini, emekliler, gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm Aydınlıların yanında olmaya devam edeceklerini söyleyen Çerçioğlu, “Halk Ege Et mağazalarımızda et ve et ürünlerinde emeklilerimiz için başlattığımız indirim kampanyasına süt ve süt ürünlerini de ekledik. Emeklilerimizin geçim sıkıntısının farkındayız, onların yanlarında olmaya devam edeceğiz. Aydın’da kimse yatağa aç girmeyecek, soğukta üşümeyecek” dedi.


“Özlem başkanımız emeklilerin dertlerine derman oldu”
“Parayı pul eyledi, kadınları dul eyledi, ormanı kül eyledi, insanı kendisine kul köle eyledi. Diyecek başka bir şey yok, bence bu yani.” sözleriyle emeklilerin yaşadığı geçim sıkıntısına dikkat çeken Yaşar Çelik, “Bu kuyruklar yüzde 20 ucuz et almak için, insanlar kuyruğa giriyor. Ucuz olduğu için çok rağbet var. Bu kuyruklar da o yüzden. Emekli bu hizmet sayesinde et alıyor, milletin içi dert doluyken şimdi et doldu. Emekli olduktan sonra pazarlama işi yaptım, tüm Türkiye’yi gezdim. En güzel yer Aydın’dır, ben Denizli’yi geçtiğimde buranın havasını hissediyorum. Özlem başkanımıza başarılar diliyorum, her şey için ona çok teşekkür ediyorum. Emeklilerin dertlerine derman oldu, onun için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


“Özlem başkanımıza çok teşekkür ediyoruz”
Et ve süt ürünlerinde uygulanan yüzde 20 indirimin Aydın’da yaşayan tüm emekliler için büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Mustafa Yıldırım, “Emekliyim, Emekli Kart’ı aldım. Hem et, hem peynir aldım. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, bu büyük bir indirim. Devletin emekliye neyi reva gördüğünü biliyoruz ama bu yüzde 20 indirim büyük bir fırsat, büyük bir şans. Bazıları 1 Nisan’dan sonra geçerli olmadığını söylüyorlar, bunlar safsata. Başkalarının çıkardığı safsatayı inandırmaya çalışıyorlar millete. Çok teşekkür ediyorum başkanımıza, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


“Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden çok memnunuz, Aydın çok şanslı”
Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduklarını söyleyerek Çerçioğlu’na teşekkür eden Resmiye Mert, “Emeklinin durumu berbat, böyle olmaması lazım. Dedikleri gibi 10 bin lira almıyoruz, kesiliyor. Her yerde kesiliyor; hastanede kesiliyor, ilaçta kesiliyor, maaşlarımız kesiliyor. Şimdi 3 bin lira sadaka verecekler. Çok üzgünüm ben, halk için, memleketimiz için çok üzülüyorum. Halk Ege Et’ten çok memnunuz, Allah razı olsun başkanımız Çerçioğlu’ndan. Emekli Kart emeklilere tabii ki de fayda sağlıyor, bundan çok mutluyuz. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden çok memnunuz, Aydınımız çok şanslı” dedi.


“Bütün emeklilerimiz adına Özlem başkanımıza teşekkür ederim”
Emekli Kart’ın geçim sıkıntısı yaşayan emekliler için faydalı bir proje olduğunu söyleyen Mehmet Hasırcı, “Zaten halkın durumu belli, yaşam şartları, maaşları… Emeklilerin durumu daha kötü. Onun için Emekli Kart emeklilere daha da faydalı olacak. Özlem başkanımız sağolsun böyle bir şey düşünmüş, yapmış. Bütün emekliler adına kendisine teşekkür ederim, arkasındayız” sözleriyle Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

15 yıldır ne iddia bitti, ne mahkeme, ama sıfıra sıfır elde var sıfır!..

Yayıncı

on

Olay

Aydın Büyükşehir Belediyesi çatısı altında olduğu iddia edilen ve içeriğinde yolsuzluk konularının olduğu bir video internete düştü… Videodaki konuşmaların BŞB personeli olduğu da iddia ediliyor…

Aydın Büyükşehir Belediyesi çatısı altında olduğu iddia edilen ve içeriğinde yolsuzluk konularının olduğu bir video internete düştü… Videodaki konuşmaların BŞB personeli olduğu da iddia ediliyor…

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 15 yıldır yönettiği belediye için iddialar ve sansasyonel haberler bitmiyor…

Bu kez de YouTube’da “Aydın Bşb. Lalesi” ismindeki bir kanalda konuşmaların Büyükşehir Belediyesi çatısı altında ve çalışanları arasında olduğu iddia edilen bir video yayınlandı…

İddialar her zamanki gibi endişe verici ve dehşete düşüren türden ve Başkan Çerçioğlu’nun bu iddialara yanıt vermesi, hatta konunun gazeteciler tarafından sorulması bile zor, zira reklamla beslenen yerel medyanın mamaları kesiliverir…

Reklam

Eğer doğruysa, yetimin, öksüzün, fakir halkın hakkını yiyenlere de haram zıkkım olsun!…


EDİTÖRÜN YORUMU:

O Aydın BŞB’yi öperler haberiniz olsun!..
Milletin aç gezdiği bugünlerde, üstelik açlık edebiyatı uzmanı CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yolsuzluk haberleri 15 yıldır Aydın ve yaygın basından hemen hiç eksik olmadı.

Fakat konjünktür şu anda o kadar gergin ve ortam öyle sıcak ki, zaten canı burnunda dolaşan Aydın Halkı size açık ve net söyleyeyim, bir-iki tane daha yeni ve hiç açılmamış “Yolsuzluk” haberi iddia şeklinde de olsa ortaya çıkarsa, o Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni…

Öperler!..

Reklam

Benden uyarması…
Sonra demedi demeyin!..

Daha ne yazayım!..

Okumaya devam et

Uncategorized

Karakoz: Biz Aydın’da artı 1 tane daha jeotermal santrali istemiyoruz!

Yayıncı

on

Olay

Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla Aydın’ın Kuyucak ilçesinde 3 bin 900 metre karelik bir alanın Jeotermal Enerji Santrali yatırımı için acele kamulaştırılması kararı alınmıştı.  Bu kararın ardından Aydın’da çevre kirliliğine sebep olan ve tarımsal üretime zarar veren jeotermal santrallere karşı bir kez daha sesler yükseldi.

“BİR TANE DAHA AĞACIMIZIN KESİLMESİNİ İSTEMİYORUZ”
Kuyucak Belediye Başkanı Uğur Doğanca, CHP Kuyucak İlçe Başkanı Özgür Yöreli ve beraberindeki heyetle birlikte Kuyucak’ın Kurtuluş Mahallesini ziyaret eden CHP Milletvekili Evrim Karakoz çevreci vatandaşlarla gerçekleştirdiği toplantıda, Aydın’da 30’un üzerinde jeotermal enerji santralinin varlığına dikkat çekerek, “Biz artık Aydın’da artı 1 tane daha jeotermal santral istemiyoruz. Ve açıkça şunu da söylüyoruz; biz Aydın’da bundan sonra ne jeotermal için ne maden için bir tane daha zeytin ağacımızın, bir tane daha incir ağacımızın, bir tane daha ceviz ağacımızın kesilmesini istemiyoruz.” dedi.
Milletvekili olduğu günden beri Aydın’da maden sahalarıyla alakalı ve özellikle jeotermalle alakalı vatandaşların sesini gerek Ankara’da Meclis’te gerekse basında duyurmaya çalıştığını belirten CHP’li Karakoz açıklamasında şunları söyledi:

“AYDINLI JEOTERMALİN FAYDASINI DEĞİL ZARARINI GÖRÜYOR”
“Aydın’da 30’un üzerinde jeotermal santral var. Genel olarak baktığımızda bu santrallerin Aydın ilinde vergi ödemediğini görüyoruz. Aydın’ın zenginliğinden Aydınlının faydalanamadığını defalarca dile getirdik. Örneğin Aydın’da jeotermale dayalı bir sağlık turizmi yok maalesef. Biz jeotermalin sağlığa dair yararlarından faydalanamıyoruz. Aydın’da jeotermal var fakat biz jeotermale dayalı seracılık yapamıyoruz. Aydın’da jeotermal var fakat biz jeotermale dayalı ısınma yapamıyoruz. Yani kentlerimizi, şehirlerimizi, köylerimizi jeotermalden ısıtamıyoruz. Üstüne üstlük bu jeotermalden faydalanamadığımız gibi bu jeotermal havayı, toprağı, suyu kirletiyor.”

“AKP, AYDIN’A HİZMET ÜRETMEK YERİNE JEOTERMAL SANTRAL DİKİYOR”
AKP iktidarı 20 yılın üzerinden beri iktidarda. Aydın’a hizmet üretmek yerine maalesef Aydın’ın her yerine jeotermal santral dikiyor. Bu jeotermal işi o kadar ileri boyutlara geldi ki neredeyse evlerimizin avlularına, mezarlıklarımıza sondaj çakacak hale geldiler. Hep söylüyoruz bu söz lafta kalmasın bunun mücadelesini vereceğiz; diyoruz ki Aydın gökyüzünün altındaki en güzel yer yüzüdür.”

Reklam

“PANDEMİNDE DÜNYADA EN ÖNEMLİ ŞEYİNİN GIDA VE SAĞLIK OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI”
Bakın bir pandemi geçirdik. Pandemide dünyada en önemli şeyin enerji değil gıda ve sağlık olduğu ortaya çıktı. Aydın Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip. Ama bu verimli topraklarımız madenler eliyle, jeotermal santraller eliyle maalesef her gün yok edilmeye çalışılıyor. Bu bölgede dedelerimizin diktiği zeytin ağaçları, ceviz ağaçları, incir ağaçları kaç kuşağa baktı, kaç nesle baktı ve bu ağaçlar bizden sonra çocuklarımıza çocuklarımızın çocuklarına torunlarımıza bakacak. Biz öyle düşünüyoruz, öyle hesap ediyoruz ama, geldiğimiz noktada bu jeotermal yüzünden bizim çocuklarımız ileride dalından zeytini koparamayacak, dalından portakalı koparamayacak, dalından cevizi koparamayacak hale getirilecek.”

“BİZ AYDIN’DA ARTI 1 TANE DAHA JEOTERMAL SANTRAL İSTEMİYORUZ”
“Biz artık Aydın’da artı 1 tane daha jeotermal santral istemiyoruz. Ve açıkça şunu da söylüyoruz; biz Aydın’da bundan sonra ne jeotermal için ne maden için bir tane daha zeytin ağacımızın, bir tane daha incir ağacımızın, bir tane daha ceviz ağacımızın kesilmesini istemiyoruz. Aydın’ın her yerinde vatandaşlarımız aynı fikirde. Biz artık bu jeotermal işgaline “dur” diyoruz. Bundan önce yapılmış santrallerin de dünya normlarına uygun bir şekilde denetlenmesini istiyoruz.”

 “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN DİYORLAR AMA…”
“Enerji bir ihtiyaçtır, enerjiye karşı değiliz. İktidardaki parti her fırsatta şunu dile getiriyor söylüyor, gerçi fiiliyatta görmüyoruz ama; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyor. Ama bu vahşi jeotermal saldırısı insanlarımızı sağlıklarından ediyor. Önce insan diyoruz, önce doğa diyoruz; önce insan hayatı, insan sağlığı diyoruz. Sonrasında diğer şeyler geliyor. Biz toprağımızı, ağacımızı, havamızı, suyumuzu korumak zorundayız.”

“TOPRAĞIMIZA, SUYUMUZA, HAVAMIZA SAHİP ÇIKMAZSAK…” 
“Eskiden derlerdi enerji savaşları; şimdi dünya çapında uzmanlar diyor ki, 25-30 yıl sonra temiz suyla alakalı dünyada savaşlar çıkacak temiz suyla alakalı büyük problemler çıkacak. Biz bu dünyanın en güzel topraklarında bu toprağımıza, suyumuza, havamıza sahip çıkmazsak maalesef kötü ve karanlık bir gelecek bizi bekliyor. Ve altını çizerek söylüyorum yine; sizinle beraber, vatandaşlarımızla beraber, hemşehrilerimizle beraber, kamu kurumlarımızla belediyelerimizle beraber biz toprağımızı, havamızı ve suyumuzu korumaya devam edeceğiz.”

Reklam

Okumaya devam et

Uncategorized

Aydın BŞB Adayı Savaş, kreşlerin ücretsiz olacağını müjdeledi

Yayıncı

on

Olay

Germencik’te Ortaklar Organize Sanayi Bölgesinde çalışan işçiler ile bir araya gelen Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Aydın’da 7 OSB alanına ve 17 ilçeye kuracağı kreşlerin ücretsiz olacağını müjdeledi.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Cumhur İttifakı Germencik Belediye Başkan Adayı Halit Germen, Ortaklar OSB’de fabrika ziyareti gerçekleştirip işçilerle bir araya geldi.

Gençlere iş ve aş imkanı sunacaklarını ifade eden Savaş, burada doğanların burada doyacağını belirterek, Aydın’daki 7 OSB alanına ve 17 ilçesine kreş yapacaklarını ve ücretsiz olacağını söyledi. Sosyal konut projesini de anlatan Savaş, Aydın’da belediye aracılığıyla 10 bin sosyal konut yapacaklarını ve evi olmayanların kira öder gibi ev sahibi olacaklarını ifade etti.

Germencik Belediye Başkanın mevcut büyükşehir belediye başkanı ile kavgalı olduğunu belirten Savaş, bu kavgadan dolayı Germencik’e büyükşehrin yatırım yapmadığını ve başkanın da tekrar aday gösterilmediğini söyledi. “Bizde kavga olmaz” diyen Savaş, Başkan Germen ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak Germencik’i gerçek belediyecilik ile buluşturacağını ifade etti.

Reklam

Okumaya devam et

Çok Okunanlar