Connect with us

Sağlık

Efeler’den özel bireylere hizmet

Yayıncı

on

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay tarafından hizmete açılan Otizm Yaşam Merkezi, özel bireylerin hayatına olumlu anlamda katkı sunmayı sürdürüyor.
Başkan Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği günden bu yana temel belediyecilik hizmetlerinde rekor sayılara ulaştı ve açılışını gerçekleştirdiği sosyal projeler ile de vatandaşların takdirini topladı. Çok sayıda sosyal hizmetten biri de Otizm Yaşam Merkezi oldu.
Özel bireyler için 2021 yılının Aralık ayında hayata geçirilen Otizm Yaşam Merkezi, 400 öğrenci kapasitesi ile bölgenin en kapsamlısı olma özelliğini taşıyor. Otizmli bireylerin yaşamını güzelleştirmek için kalplerindeki şefkat ve yüzlerindeki tebessüm ile çalışan uzman eğitmen kadrosu; özel eğitim, spor, psikoloji, müzik ve ergoterapi ile dil ve konuşma alanlarındaki eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.
Bahse konu derslerde özel bireylerin; özgüvenlerinin artırılması, ince ve kaba motor gelişimlerinin sağlanması, sosyal beceriler kazanmaları sağlanıyor.
Tüm derslerin ücretsiz olarak verildiği merkez, ilçe sakinlerinin yanı sıra çevre il ve ilçelerden de çok sayıda öğrenci ve aileye ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

default

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Aksu değişik bir Covid varyantına yakalandı: Bakın neymiş!..

Yayıncı

on

Olay

Geçtiğimiz günlerde bilimsel bir konferansa katılmak için yurt dışına giden ve burada bir konuşma gerçekleştiren Hüseyin Aksu Covid’e yakalandığını televizyon programında açıkladı.

Eski Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Aksu,  TV programında şunları söyledi: Bir bilimsel etkinliğe katıldım, Uluslararası Yerel Yönetim Birliği’nin zamanında ben Başkanlığınıda yürüttüm. Onlar benim çalışmalarımı, bilimsel makalelerimi izliyorlar, zaman-zaman da böyle davet ediyorlar, onlara gidip şehircilik konusunda konferanslar veriyoruz, bunlardan bir tanesini gerçekleştirdik, buradan dönüşümüzde maalesef ateşim çıktı, ertesi gün bir Covid vakasıyla karşı-karşıya olduğumuz anlaşıldı, ateşim çıktığı gün, 15 gün oldu tabii onu da söyleyeyim, biraz tereddüt ettim ne oluyor diye, ertesi gün hiçbirşeyim kalmadı. hafif bir boğaz ağrısı, sesteki bozulma dışında herşey normale döndü, fakat test pozitif çıkınca dediler ki, ya hastanede bir hafta boyunca ya da hiçbir temas yapmadan bir hafta karantinada bulunmanız gerekiyor, biz de tabii ona göre söz verdik, evde çalıştık, 1 hafta değil, 15 gün yaptık garanti olsun diye, ama ben hiçbirşey anlamadım bu Covidden hatta bazı dostlarım dediler ki, bu aslında Covid’in sana mahsus varyantı olabilir, ben de dedim ki, o zaman proje varyantıdır

Okumaya devam et

Çok Okunanlar