Connect with us

Siyaset

Fatih Gürer: Herkesi Ak Parti çatısı altında buluşmaya davet ediyorum

Yayıncı

on

Sevgili Sökeli hemşerilerim Değerli dava arkadaşlarım,
Yeni yönetimimizle birlikte göreve geldiğimiz andan itibaren hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Şüphesiz bizim için en önemli faaliyetlerden biri de üye çalışmalarımız.
Partimizin girdiği her seçimden birincilikle çıkmasını sağlayan, “Çalınmadık kapı, sıkılmadık el ve girilmemiş gönül bırakmayacağız” anlayışıyla bugün, Söke’de Ak Partiye gönül vermiş tüm üyelerimizi tek tek arayarak, talep ve sorunlarını dinlemeye başladık.
Bizler bu gönül seferberliğini hiç ara vermeden sürdürmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile bu şehre hizmet etmek isteyen herkesi Ak Parti çatısı altında buluşmaya davet ediyorum.
Bizim çalışmalarımız, sizin gayretiniz ve desteğinizle Söke’yi iktidarın gücü ile buluşturup, hakettiği değere kavuşturacağımıza inancımız tam.
Ak Parti Söke İlçe Başkanı Fatih GÜRER

 

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

Ak Partili Ömer Özmen’den yatırım hamlesi açıklaması

Yayıncı

on

Olay

Ak Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen Aydın il Spor Müdürlüğü tarafından Aydın’a yapılan yatırımları tek tek sıraladı.

Efeler: Yapılan yatırımlar arasında 12 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 150 adet basketbol potası, Jandarma Filo Komutanlığı içerisine.1 adet kapalı sentetik çim yüzeyli futbol sahası ve 1 adet mahalle tipi spor salonu bulunuyor.
Efeler İlçesi’ne kazandırılan yatırımlar arasında Kardeşköy Mahallesi’ne inşa edilen nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 4’lü çelik soyunma odası, 500 seyircili çelik tribün ve aydınlatmanın yanı sıra Adnan Menderes Stadyumu’nun antrenman sahalarının sentetik çimle yenilenmesi de yer alıyor.
Ayrıca, Serçeköy Mahallesi’ne yapılan nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 2’li soyunma odası ve 500 seyircili tribün gibi modern tesisler, spor severlere daha iyi bir spor deneyimi sunmayı hedefliyor.
Yatırımlar arasında dikkat çeken diğer projeler arasında Efeler İlçesi’ne inşa edilecek olan 3500 seyircili spor salonu, Umurlu Mahallesi’nde gençlerin buluşma noktası olacak mahalle tipi gençlik merkezi, Pınarbaşı Mahallesi’ne kazandırılacak yarı olimpik yüzme havuzu ve Adnan Menderes Stadyumu’nun genel onarım işleri bulunuyor.
Mevcut stadyuma ek olarak yapılan ek tribünler, betonarme ve çelik portatif tribünlerin artırılmasıyla seyirci kapasitesini yükseltirken, doğal çim yüzeyli sahanın yenilenmesi ve açık tribünlerin bakım onarımları da spor kompleksi projeleri arasında öne çıkıyor.

Nazilli: 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Yüzme Havuzu bahçesine Go-Kart Pisti Yapımı tamamlandı.
Söke: ilçesinde ise 15 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı tamamlanırken, 1000 Seyircili Spor Salonu Yapımı, 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 1 Adet Gençlik Merkezi, Söke Stadyumunun Doğal Çim Yüzeyli Sahasının Yenilenebilmesi, 1500 Seyirci Kapasiteli Betonarme Trbün Yapımı ve Çevre İhate Duvarı yapımları halen devam ediyor.
Kuşadası: 6 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı, Kuşadası Spor Salonu İksa Duvarı Yapım İşi, Efeler Gençlik Kampı Drenaj Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Yapılması İşi tamamlanan yatırımlar arasında yer alıyor.

Didim: 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı ve Çim Yüzeyli Futbol Sahasına ve Didim Stadyumuna 4 lü Soyunma Odası Yapımı tamamlandı. 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı ve 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı devam ediyor.

Reklam

İncirliova: 8 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı tamamlandı. 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı, 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı ve 1 Adet Bireysel Antrenman Spor Salonu Yapımı devam etmektedir.

Çine: 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı tamamlandı. 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı vel Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı devam ediyor.

Germencik: 5 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı ve 1 adet Spor Tesisi Yapım İşi tamamlandı. 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı ve 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı devam ediyor.
Bozdoğan: 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 1 Adet Tip Gençlik Merkezi ve 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımları tamamlandı.

Köşk: 6 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlandı.

Reklam

Kuyucak: Horsunlu Mahallesinde Mevcut Toprak Yüzeyli Futbol Sahasının Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahasına Dönüştürülmesi, Soyunma Odası Ve 250 Seyirci Kapasiteli Portatif Tribün ve 3 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımları tamamlandı.

Koçarlı: 4 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlanırken, 250 Seyircili Spor Salonu, 1 Adet Tip Gençlik Merkezi, 1 Adet Basketbol- Voleybol Sahası, Soyunma Odası Ve Çevre Düzenlemesi yapımına devam edilmekte.

Sultanhisar: 1 Adet Tip Spor Salonu ve 1 Adet Tip Gençlik Merkezi yapımına devam ediliyor.

Karacasu: 5 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlanmış
durumda.

Reklam

Buharkent: 1 Adet Mahalle Tipi Gençlik Merkezi yapımı, Ortakçı Mahallesine 1 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı, 4 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahasının Sentetik Zemininin Ve Tel Örgülerinin yenilenmesi ve Mevcut Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahasına 250 Seyircili Portatif Tribün yapımı tamamlandı.
Yenipazar: 4 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı, Sentetik Çim Yüzeyli futbol Sahasına Soyunma Odası Yapımı ve Kapalı Spor Salonu ve Stadyum Bakım Onarımı tamamlanırken, Motokros pisti, 450 seyircili portatif tribün, tel örgüsü, soyunma odası, çevre düzenlemesi ve aydınlatmasının projeleri hazırlık aşamasında olup, 1 Adet Mahalle Tipi Gençlik Merkezi yapımına devam edilmektedir.

Karpuzlu: 5 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlandı. 1 Adet Spor Salonu yapımına devam ediliyor. 1 Adet Mahalle Tipi Gençlik Merkezi yapımı ise ihale aşamasındadır.

Okumaya devam et

Siyaset

CHP Söke’de İskender Özturanlı aday adayı

Yayıncı

on

Olay

Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Teşkilatı’nda Söke Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli’nin ardından  bir başvuru daha yapıldı.

Siyasi Partilerde 31 Mart Yerel Seçimleri ile ilgili aday adaylığı sürecinin başlaması ile birlikte, Söke Belediyesi’nde aday adaylığı başvuruları en çok merak edilen parti Cumhuriyet Halk Partisi oldu.

Söke Belediye Başkanlığı için yıllardır hazırlık yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli geçtiğimiz günlerde beklenen aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Akkentli’nin başvurusunun ardından gözlerin çevrildiği mevcut Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, başvuruların 5 Aralık tarihine uzatılmasıyla sessizliğini korudu.

Reklam

SÜRPRİZ BAŞVURU İSKENDER ÖZTURANLI’DAN GELDİ

Belediye Başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylığı başvurularının 5 Aralık Salı gününe kadar uzatılan Cumhuriyet Halk Partisi’nde Akkentli’nin ardından bir başvuru daha yapıldı.

Söke Belediye Başkan Aday Adaylığı için gazetecilik, öğretim görevliliği ve internet sektöründe çalışan İskender Özturanlı da başvuru yaptı.

Başvuru dosyasını CHP Söke İlçe Teşkilatı’na teslim eden İskender Özturanlı’nın önümüzdeki günlerde düzenleyeceği basın toplantısıyla aday adaylığı açıklamasında bulunacağı öğrenildi.

Reklam

İSKENDER ÖZTURANLI KİMDİR?

İki dönem Adalar Kent Konseyi Başkanlığı görevinde bulunan İskender Özturanlı, 1963 yılında Söke’de doğdu. Hacettepe Üniversitesini bitirdi. Uzun yıllar gazetecilik, öğretim görevliliği ve internet sektöründe çalıştı. Politika, ekonomi politik, sol düşünce, sosyo-ekonomik eşitsizlikler ve kültür politikaları üzerine çalıştı, yazılar yazdı. Dönemsel olarak T24 sitesinde, Yurt gazetesinde Köşe yazarlığı yaptı. Gedik Üniversitesinde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Yazıları zaman zaman Cumhuriyet gazetesinde yayınlanmaktadır.

VELİ DEVRİM YERLİ DE ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNDA BULUNACAK

Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylığı başvuru sürecinin başlamasıyla birlikte aday adayı olacak isimler de belirginleşmeye başladı.

Reklam

Söke Olay’ın edindiği bilgilere göre, 2019 yılından bu yana Söke Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan CHP’li Meclis Üyesi Veli Devrim Yerli’nin de önümüzdeki günlerde Söke Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunacağı öğrenildi.

Okumaya devam et

Siyaset

Metin Yavuz resmen aday adayı

Yayıncı

on

Olay

Tarih Heredot’un “Gök Yüzünün Altındaki En Güzel Yeryüzü” dediği, Evliya Çelebi’nin “Dağlarından Yağ, Ovalarından Bal Akan Şehir” dediğ 23 tane antik şehri olan, tarihi ve kültürel varlıklar zengini olan, çalışkan insanları olan, verimli toprakları olan, yeşil enerji kaynaklars(Rüzgar, Güneş, Jeotermal, Biogaz vb.) açısından zengin olan, tarımsal potansiyele bakıldığında dünyanın en önde gelen şehirlerinden olan, turizm açısından Dünya’da önemli bir şehir olan, 8 OSB’si ile hayvancılık açısından, tarımsal sanayi açısından çok önemli bir il olan Aydın, her ne kadar Merkezi hükümetten birçok yatırım almış olsa da Yerel Yönetim açısından son 15 yıldır Fetret Dönemini yaşamaktadır.

Doğal kaynaklar açısından, verimli araziler açısından, çalışkan insanlar açısından zengin bir şehir olan Aydın’da 2009 yılında yerel yönetim, “Hiç kimse yatağa aç girmeyecek” sloganı ile 15 yıldır siyaset yürütmeye çalışmakta, yüzeysel faaliyetlerle (lokum dağıtarak, halı dağıtarak, pide dağıtarak, portakal ve bamya vb. dağıtarak) yıllarını geçirmiştir. Geriye dönüp baktığınızda kalıcı eser olarak ne yapıldı 15 yılda denildiğinde; büyük bir Hiç göreceksiniz. 2014 yılında verilen vaatlerin gerçekleşme oranlarına bakmanızı öneririm. GÖRECEKSİNİZ ECEK ACAK dan öte değildir. Günlerdir yapılamayanları ben sosyal medyamda paylaşıyorum. Bilmiyorum takip edebildiniz mi? Aslında yerel medyaya ve gazeteciler cemiyetlerine de büyük iş düşüyor. Kim ne vaat verdi ve ne kadarını yaptı kamuoyunun gündemine getirilmesi gerekmektedir.

Siz basın mensuplan, bu şehirde yaşıyorsunuz. 

– Sabah ve akşam trafikte kalıyor musunuz?
– Aileniz ile büyük bir parka haftasonu gidebiliyor musunuz?
– Çocuklarınız ile yeşilliklerle dolu bir parkta bisiklet binebiliyor musunuz?
– Aileniz ile Aydın’da termal bir otele gidip iyi vakit geçirebiliyor musunuz?
– Otogar’dan Aydın Bulvarı’na başka şehirlerde olduğu gibi tramway ile gidebiliyor musunuz?
– Akşam çocuklarınız ile birlikte sokak köpeklerinden korkmadan sokaklarda yürüyebiliyor musunuz? Aracınızı park etmek için kaç tur atıyorsunuz?
– Otogar’dan otobüsle yolculuk etmek istediğinizde kötü kokuyu hissediyor musunuz?
– Aydın Tarım Fuarı’na her yıl gidiyorsunuz değil mi?
– Tariş’in pamuk depolarında Uluslararası Fuar’a gitmekten memnun musunuz?
– İlçe belediyeleri ile çekişme ve mücadele halinde olan Büyükşehir’in ilçeleri görmezden gelmesinden mutlu musunuz?
– Sizlerden alınan vergilerle oluşturulan bütçeden verimsiz birçok alana(danışmanların verdiği verimsiz eğitimlere vb.) harcanan paradan mutlu musunuz?
– Büyükşehir, 15 yılda sizlerin hangi iş ve işlemlerini kolaylaştırmıştır?

Reklam

Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Hepimiz müreffeh şehirlerde yaşamak istiyoruz. 
– Eskişehir’deki gibi gondolla nehirde ailemizle gezmek istiyoruz.
– Denizli’deki gibi şehir trafiğine girmeden altgeçitlerden geçmek istiyoruz.
– Bursa’daki gibi teleferikle kendi dağlarımıza tepelerimize çıkmak istiyoruz.
– Afyon’daki gibi gastronomik değerlerimiz Aydın’da ön plana çıkarılsın istiyoruz.
– Edirne’deki gibi yöresel ürünler çarşısından Aydın’ın ürünlerini satın almak istiyoruz.
– Nevşehir’deki gibi tur otobüsleri ile turistler bizim yöresel lezzetlerimizi tatmaya gelsinler istiyoruz.
– Afyon’daki gibi termal otellerimiz ve jeotermal ile ısıtılan seralarımız olsun istiyoruz.

Ancak, beceriksiz yerel yönetimler yüzünden Aydın’da yaşam kalitemiz her geçen gün düşmekte, algı ve billboard belediyeciliği ahammül sınırlarımızı zorlamaktadır.

27. Dönem’de çok büyük yatırımları Aydın’a çektiğimizi söyleyebilirim. Ancak bu büyük yatırımların yerel yönetim ile koordineli bir şekilde devam etmesi için mutlaka yerel iktidar olmamız gerekmektedir.
Bunun en net örneğini Şehir Hastanesi yolunda gördük.
– Devletimiz milyarlarca dolar yatırım yapıp 1100 yataklı şehir hastanesi yapıyor ama Büyükşehir bir yolu yapmıyor.
– Devletimiz üniversite yapıyor, Büyükşehir yolunu yapmıyor.
– Devletimiz büyük kamu yatırımları yapıyor ama Büyükşehir bir arıtma yapmıyor.
– Devletimiz barajlar yapıyor, büyükşehir isale hattını yapmıyor.
Bu örnekleri de çoğaltabiliriz.
Bıçak kemiğe dayanmış, Fetret Devri’ni sona erdirmek için Cumhur ittifakı olarak var gücümüz ile çalışmalara başlanmıştır.
Yetkin, liyakatli ve donanımlı kadrolarımız ile Büyükşehirin Aydın’da yarattığı bu tahribatı gidermeye geliyoruz.

Reklam
Okumaya devam et

Çok Okunanlar