Connect with us

Siyaset

Metin Yavuz: Cumhur İttifakı Aydın’da gümbür-gümbür geliyor!

Yayıncı

on

Ak Parti 27. Dönem Milletvekili Metin Yavuz haber sitemize yaptığı açıklamalarla Aydın Gündemine oturdu, Yavuz CHP’de yaşanan istifaları ve yolsuzlukları eleştirerek “Cumhur İttifakı Aydın’da yerel seçim için gümbür-gümbür geliyor, Aydın Halkı artık uyandı” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ

Aydın’ın her noktası çok verimli arazilerle dolu, kamu yatırımları yaparken bu zorluklarla karşılaşıyoruz, gayet te doğaldır, ama bu kamu yatırımları da yapılmak mecburiyetinde. Burada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hem de Sağlık B akanlığımız ve Tarım Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz, hastane inşaatında bayağı bir ilerleme var, alan çok büyük bir alan 265 bin metrekare. Hakikaten tam teşekküllü bir hastane oluyor.

AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU

Reklam

Son günlerine yaklaşıyor, biliyorsunuz çok önemli bir otoyol, Ege ve Akdeniz’i bağlayan bir yol olacak, 140 km’lik iki taraflı 3’er şeritli yol oluyor, 23 km’de bağlantı yolları var. Toplamda 163 km bir otoyol yapılıyor, bu alan şu anda 2,5 saatte gidilebilirken, bittikten sonra 70 dakikaya inecek. Bu şehrin gelişmesi açısından, hem de araçların yakacağı yakıt açısından ülke ekonomisine çok büyük olacak.

TOGG
Ben biliyorsunuz Renault bayiliği yaptım, ben fabrikaya gittim üretimi gördüm, o zaman Mustafa Varank Sanayi ve Teknoloji Bakanımızdı, Togg Markası Türkiyemiz için Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2002 yılından beri yaptığı en büyük yatırımdır.

Metin Yavuz Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve CHP’den istifa eden Fatih Atay hakkında şunları söyledi:
Bunlardan anladığımız şey Cumhur İttifakı Aydın’da iktidara geliyor demektir, biliyorsunuz buna benzer bir konu ise Nazilli Belediye Başkanının bize bir katılımı oldu, bu katılımda bizati Kürşat Engin Özcan’la beraber çalıştık, şimdi oraya gelme sebebi neydi: o sebep İncirliova’da da aynıydı, bugün Fatih Atay’ın feryat-figan konştuğu konu da aynı aslında, çok da farklı bir konu değil.

Hizmet noktasında Büyükşehir’in ise çok büyük bir bütçesi var, Büyükşehir olmadan önce bu bütçeyi özel idare kullanıyordu, biz hala özel idare zamanında yapılmış olan göleti görüyoruz, köprüyü görüyoruz, yolu görüyoruz, sonra Büyükşehir geliyor burası Aydın Büyükşehir’in hizmetidir diyor. Bu bütçeyi sağlıklı ve adaletli bir biçimde dağıtamazsanız, yalnızca bana oy verdin vermedin zihniyetiyle hareket ederseniz olmaz, insanların bu konularda çok büyük dertleri var.

Reklam

Ak Parti 27. dönem milletvekili Metin Yavuz’a yönelttiğimiz “Büyükşehir Belediye Başkanlığı için önümüzdeki yerel seçimde görev verilirse kabul eder misiniz?” şeklindeki soruya ise “Neden olmasın” şeklinde cevap vererek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Aydın Ak Parti kadrolarında bu işi üstlenebilecek kadrolarımız, milletvekillerimiz, değerli dava arkadaşlarımız var, ben de onlardan bir tanesiyim şeklinde konuştu.

Metin Yavuz Söke’de DSİ’nin bitirerek hizmete verdiği ve asrın sorunu haline gelen Söke Çayı için kendi üzerlerine düşen görevleri yaptıklarını, bundan sonrasının ise Söke Belediyesi’nin işi olduğunun altını çizerek, çevre düzenlemesini, bakımını yapmıyorlarsa, yapılan işi kötü göstermeye çalışıyorlarsa kendileri bilir, Sökelilerin kendi şehirlerine sahip çıkmaları gerekir, bu işi yapanın heykelini dikeriz diyen Sökelilerin bunu görmezden gelemeyeceğini ve önümüzdeki seçimde sandıkta gereken cevabı vereceğini söyledi.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

Savaş: ‘31 Mart’ta başarı hikayesi yazacağız’

Yayıncı

on

Olay

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Didim’de coşkulu bir şekilde karşılandı. Savaş, “31 Mart’ta Didim’de ve Aydın’da başarı hikayesi yazacağız.” dedi.
Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Didim’de muhteşem bir kalabalık tarafından coşku ile karşılandı. Meclis üyelerinin tanıtıldığı programda Savaş, partililerle, oda başkanlarıyla, STK temsilcileriyle, meclis üyeleriyle ve muhtarlarla bir araya geldi. ‘Aydın’ın abisi Mustafa Savaş’ sloganı atan partililer büyükşehir ve ilçe belediyesinde değişim istedi.
Didim Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen programda Savaş, muhteşem atmosfer karşısında duyduğu mutluluğu ifade ederek, “31 Mart’ta Didim’de ve Aydın’da başarı hikayesi yazacağız.” dedi.
Aydın ve Didim’de yeni bir sayfa açmaya hazırlandıklarını belirten Savaş, “İnşallah 31 Mart akşamı yeni bir sayfa açacağız. 1 Nisan’dan itibaren şehrimiz gerçek hizmetlerle tanışacak. Türkiye yüzyılına yakışır bir Didim ve Aydın inşa etmek için yola çıktık. Kıymetli hemşehrilerim 31 Mart akşamı sandıkta gereğini yapıp o kayıp yılların hesabını sandıkta soracak. Aydın’da kayıp yıllar var, bu kayıp yılları telafi etmek için yola çıktık. Emsallerinden 20 yıl geride bir şehirde yaşıyoruz. Yerel yönetim anlamında yetersizliği olan bir şehirde yaşıyoruz. Birçok altyapı noksanlıkları, trafik, kanalizasyon ve arıtma problemi var. Biz bu problemleri ilk fırsatta acil bir şekilde çözdüğümüz gibi Didim’i Dünya Şehri yapma sözünü veriyoruz” dedi.
Didim’in iklimi, denizi, havası ve güneşi ile daha fazlasını hak ettiğini dile getiren Savaş, “Didim bir cennet. Bu cenneti dünya şehri yapacağız. Projelerini açıklayan Kadri Kabak başkanımızın her zaman yanında olacağım. Projelerinin takipçisi ve emrinde olacağım. Didim bunu fazlasıyla hak ediyor” diyerek Kabak’ın yanında olacağını kaydetti.
Her yıl turizmde rekorlar kıran Türkiye’deki turizm pastasından Didim’in daha fazla pay almasını istediğini belirten Savaş, “Acilen turizm master planı yapmalıyız. Kuşadası ile birlikte bütüncül bir master planı yapacağız. İnşallah Kuşadası gibi Didim’e kruvaziyer gemilerinin geleceği bir liman yapma sözü veriyorum. Didim’de serbest bölge yapacağız. Kuşadası ve Didim’in tekneleri ve gemilerinin bakımı için bir tersane ve bir liman yapacağız. Buranın cazibe merkezi olabilmesi için su gerekiyor. Büyükşehir belediyesinin su konusunda bir çalışması yok. Beşparmak Barajı ile Didim’in içme suyu projesini çözeceğiz. Sayın Bakanımız ve bürokratlarımızla görüştük. İnşallah 2025 yılında burada doğalgaz ile ilgili çalışmalar yapılacak. Sağlık turizmi ve spor kulüplerinin burada kamp yapacağı uygun ortam, hava var. Yani turizmi Didim’de 3 ayda değil daha fazla aya yayacağız.” diye konuştu.
Milletvekilliği sürecinde olduğu gibi belediye başkanı olduktan sonra da kapılarının ardına kadar açık olacağını ifade eden Savaş, “Pantolonu eskiten değil ayakkabısını eskiten bir Mustafa Savaş sözü veriyorum. Her zaman yanınızda, aranızda olacağım. Derdinizle dertleneceğim” diyerek destek istedi.

Okumaya devam et

Siyaset

Başkan Atay’a Efeler’de büyük destek

Yayıncı

on

Olay

Vatandaş buluşmalarına ağırlık veren Efeler Belediye Başkanı ve İYİ Parti Efeler Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Atay, ziyaret ettiği mahallelerde yoğun ilgiyle karşılanıyor.
Hem mahallelere yaptığı ziyaretlerde hem de vatandaşları ağırladığı toplantılarda sık sık Efeler halkıyla bir araya gelen Başkan Atay, Efelerli hemşehrilerinden büyük bir destek alıyor. Vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen, aynı zamanda da gelecek dönem yapacağı projeleri aktaran Başkan Mehmet Fatih Atay Baltaköy ve Şahnalı Mahallelerini ziyaret etti. Kahvehanelerde Başkan Atay’ı görmek için toplanan mahalle sakinleri, Başkan Atay’ın projelerini ayakta alkışladı.
2019 Yerel Seçimlerinde Efeler halkına verdiği sözlerin yüzde 96’sını gerçekleştiren, Türkiye’de ve Aydın’da ilk olan, örnek alınan çok sayıda projeyi hayata geçiren Başkan Atay, “Gelecek dönemde de hızla verdiğim sözleri tutmak için çok çalışacağım. Tıpkı geçen beş yılda olduğu gibi her hafta açılış ve etkinlikler gerçekleştirerek vatandaşlarıma heyecanla hizmet etmeye devam edeceğim.” dedi.

Okumaya devam et

Siyaset

CHP’li Bülbül: 2042 maden işçisi hayatını kaybetti!

Yayıncı

on

Olay

CHP’Lİ BÜLBÜL KORKUNÇ TABLOYU GÖZLER ÖNÜNE SERDİ: AKP DÖNEMİNDE 907 ÇOCUK İŞÇİ, 2 BİN 42 MADEN İŞÇİSİ HAYATINI KAYBETTİ!
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, iş cinayetlerinde yaşanan korkunç açıkladı. CHP’li Bülbül, “2023 yılında 1932 isçi, 2024 Ocak ayında da en az 158 işçi, AKP iktidarı döneminde ise en az 32 bin 478 işçi hayatını kaybetti” dedi.

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, iş cinayetlerinde yaşanan korkunç açıkladı. CHP’li Bülbül, “2023 yılında 1932 isçi, 2024 Ocak ayında da en az 158 işçi, AKP iktidarı döneminde ise en az 32 bin 478 işçi hayatını kaybetti” dedi.
2023 yılında en az 68 motokuryenin, 54 çocuk işçinin iş cinayetlerinde yaşamını yitirdiğini ifade eden CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, AKP iktidarında iş güvenliğinin olmadığına dikkat çekti.

“2023 147 KADIN İŞÇİ, 54 ÇOCUK İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ”
CHP’li Bülbül, “Türkiye son 22 yılda iş güvenliği konusunda korkunç bir tabloyla karşı karşıya kaldı. AKP iktidarının göreve gelmesinin ardından isçi ölümleri, çocuk işçi ve kadın işçi ölümleri, ülkede iş güvenliğinin olmadığını bir kez daha gözler önüne sermiştir.
İşçi Sağlığı ve İs Güvenliği Meclisi’nin raporuna göre; 2023 yılında 1932 isçi yaşamını yitirdi. Bunların 147’si kadın işçi, 54’ü çocuk işçi, 95’i 65 yaş üstü, 163’ü ise yaşını bilmediğimiz yurttaşlarımızdır.
2024 Ocak ayında da en az 158 işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybetti. Son 5 yılda ise toplam 10 bin 108 işçi yaşamını yitirdi. 2022 yılında en az 55, 2023’te ise en az 68 motokurye iş cinayetlerinde hayatını kaybetti” açıklamasını yaptı.

“AKP’Lİ YILLARDA 2 BİN 42 MADEN İŞÇİSİ HAYATINI KAYBETTİ”
CHP’li Süleyman Bülbül, “3 Kasım 2002 tarihinden itibaren AKP iktidarı döneminde, en az 32 bin 478 işçi hayatını kaybetti. Yine AKP’li yıllarda en az 2 bin 42 maden işçisi hayatını kaybetti. Bu veriler, iktidarın işçiye verdiği değeri ve sorumsuzluğu bir kez daha göstermektedir.
İSİG’in çocuk iş cinayetleri raporuna göre son 11 yılda en az 671, AKP’li yıllarda ise en az 907 çocuk çalışırken hayatını kaybetti” dedi.

Reklam

“BU ÖLÜMLERİN BAŞLICA SORUMLUSU AKP İKTİDARIDIR”
Kötü ekonomiden dolayı işçilerin denetimsiz ortada mecburiyetten çalıştığını söyleyen CHP’li Bülbül, “Çocukların okullarda eğitim alması gerekirken, kötü ekonomi yönetiminin sonucunda okulu değil çalışmayı tercih etmekte ve bunun sonucunda iş güvenliği denetiminin de olmadığı yerlerde çocuk işçi ölümleri gerçekleşmektedir. Bunun başlıca sorumlusu da mevcut iktidardır.
AB’nin resmi istatistik kurumu Eurosat ve SGK’nın verilerine göre en fazla işçi ölümlerinin yaşandığı ülke Türkiye oldu. Uluslararası Çalışma Örgütü’ne göre Türkiye, çalışma koşullarının en kötü olduğu ülkelerin arasında yer almaktadır.
Türkiye’de her yıl yaklaşık 12.000 işçinin işle ilgili hastalılardan ölmüş olabileceği düşünülmektedir.
AKP iktidarının beceriksiz yönetiminin sonucunda işçilerimizin hiçbir güvenliğinin olmadığı aşikardır. Mevcut ekonomik tabloda işçilerin güvenlik, denetim olmasa bile mecburiyetten çalışma koşullarını kabul ettiği ve bundan dolayı da işçi ölümlerinin hızla arttığı ortaya çıkmaktadır” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar