Connect with us

Siyaset

Metin Yavuz: Cumhur İttifakı Aydın’da gümbür-gümbür geliyor!

Yayıncı

on

Ak Parti 27. Dönem Milletvekili Metin Yavuz haber sitemize yaptığı açıklamalarla Aydın Gündemine oturdu, Yavuz CHP’de yaşanan istifaları ve yolsuzlukları eleştirerek “Cumhur İttifakı Aydın’da yerel seçim için gümbür-gümbür geliyor, Aydın Halkı artık uyandı” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ

Aydın’ın her noktası çok verimli arazilerle dolu, kamu yatırımları yaparken bu zorluklarla karşılaşıyoruz, gayet te doğaldır, ama bu kamu yatırımları da yapılmak mecburiyetinde. Burada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hem de Sağlık B akanlığımız ve Tarım Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz, hastane inşaatında bayağı bir ilerleme var, alan çok büyük bir alan 265 bin metrekare. Hakikaten tam teşekküllü bir hastane oluyor.

AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU

Reklam

Son günlerine yaklaşıyor, biliyorsunuz çok önemli bir otoyol, Ege ve Akdeniz’i bağlayan bir yol olacak, 140 km’lik iki taraflı 3’er şeritli yol oluyor, 23 km’de bağlantı yolları var. Toplamda 163 km bir otoyol yapılıyor, bu alan şu anda 2,5 saatte gidilebilirken, bittikten sonra 70 dakikaya inecek. Bu şehrin gelişmesi açısından, hem de araçların yakacağı yakıt açısından ülke ekonomisine çok büyük olacak.

TOGG
Ben biliyorsunuz Renault bayiliği yaptım, ben fabrikaya gittim üretimi gördüm, o zaman Mustafa Varank Sanayi ve Teknoloji Bakanımızdı, Togg Markası Türkiyemiz için Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2002 yılından beri yaptığı en büyük yatırımdır.

Metin Yavuz Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve CHP’den istifa eden Fatih Atay hakkında şunları söyledi:
Bunlardan anladığımız şey Cumhur İttifakı Aydın’da iktidara geliyor demektir, biliyorsunuz buna benzer bir konu ise Nazilli Belediye Başkanının bize bir katılımı oldu, bu katılımda bizati Kürşat Engin Özcan’la beraber çalıştık, şimdi oraya gelme sebebi neydi: o sebep İncirliova’da da aynıydı, bugün Fatih Atay’ın feryat-figan konştuğu konu da aynı aslında, çok da farklı bir konu değil.

Hizmet noktasında Büyükşehir’in ise çok büyük bir bütçesi var, Büyükşehir olmadan önce bu bütçeyi özel idare kullanıyordu, biz hala özel idare zamanında yapılmış olan göleti görüyoruz, köprüyü görüyoruz, yolu görüyoruz, sonra Büyükşehir geliyor burası Aydın Büyükşehir’in hizmetidir diyor. Bu bütçeyi sağlıklı ve adaletli bir biçimde dağıtamazsanız, yalnızca bana oy verdin vermedin zihniyetiyle hareket ederseniz olmaz, insanların bu konularda çok büyük dertleri var.

Reklam

Ak Parti 27. dönem milletvekili Metin Yavuz’a yönelttiğimiz “Büyükşehir Belediye Başkanlığı için önümüzdeki yerel seçimde görev verilirse kabul eder misiniz?” şeklindeki soruya ise “Neden olmasın” şeklinde cevap vererek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Aydın Ak Parti kadrolarında bu işi üstlenebilecek kadrolarımız, milletvekillerimiz, değerli dava arkadaşlarımız var, ben de onlardan bir tanesiyim şeklinde konuştu.

Metin Yavuz Söke’de DSİ’nin bitirerek hizmete verdiği ve asrın sorunu haline gelen Söke Çayı için kendi üzerlerine düşen görevleri yaptıklarını, bundan sonrasının ise Söke Belediyesi’nin işi olduğunun altını çizerek, çevre düzenlemesini, bakımını yapmıyorlarsa, yapılan işi kötü göstermeye çalışıyorlarsa kendileri bilir, Sökelilerin kendi şehirlerine sahip çıkmaları gerekir, bu işi yapanın heykelini dikeriz diyen Sökelilerin bunu görmezden gelemeyeceğini ve önümüzdeki seçimde sandıkta gereken cevabı vereceğini söyledi.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Yerel seçim takvimi yılbaşında başlayacak

Yayıncı

on

Olay

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, yerel seçim takviminin 1 Ocak’ta başlayacağını açıkladı. Deprem bölgesinde eksiklik varsa giderileceğini belirten Yener, “Mükerrer oy kullanılması mümkün değil” dedi.

Deprem bölgesiyle ilgili de “Depremzedeler için rahatça adres taşıma işlemlerinin gerçekleştirilmesi konusunda kurul kararlarıyla bir yol haritası çizeceğiz” dedi. Hürriyet’e konuşan Yener, “YSK olarak 1 Ekim itibarıyla seçmen listelerini biz nüfus ve vatandaşlıktan alacağız. Kanun uyarınca, 1 Ocak’ta başlayacak seçim takvimiyle listeler ilan edildiği zaman yapılacak işlemleri çıkaracağımız genelgelerle kamuoyuyla paylaşacağız. Seçim takvimi içerisinde nasıl ki 6 Şubat sürecinden sonra kurulumuz kolaylaştırıcı kararlar almış ise, askı süresi içerisinde yine benzeri kolaylaştırıcı uygulamaları yapacağız. Deprem bölgesindekiler için rahatça adres taşıma işlemlerini gerçekleştirmesi konusunda kurul kararlarıyla bir yol haritası çizeceğiz.” Elektronik uygulamaya ilişkin de konuşan Yener, “Belki pilot olarak yasal düzenleme yapılır. Oda seçimlerinden ya da parti kongrelerinden başlayıp sonrasında yapılan seçimlerde de uygulanabilir. Biz buna ilişkin çalışmalarımızı yapıp, üniversitelerimizden, ilgili odalardan, bilişim uzmanlarından da görüş alıp, bir yol haritası çizmeyi düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Gündem

Başkan Çerçioğlu’ndan Nazilli’ye Mevlid Kandili çıkarması

Yayıncı

on

Olay

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Mevlid Kandili sebebiyle kent genelinde 28 farklı noktada helva hayrı gerçekleştirdi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Nazilli Uzun Çarşı’daki helva hayrına katılarak vatandaşların Mevlid Kandili’ni tebrik etti. 

Nazilli ilçesi Uzun Çarşı’da helva hayrına katılan Başkan Çerçioğlu’na; CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı ile CHP Nazilli İlçe Başkanı Naim Atmaca da eşlik etti. 

Çerçioğlu, vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’nden taleplerini dinledi ve esnafa hayırlı işler diledi. Vatandaşlar il genelinde birçok noktada gerçekleştirilen helva hayrı için duyarlılığından dolayı Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Reklam
Okumaya devam et

Gündem

Metropoll’den CHP Efeler için anket çalışması

Yayıncı

on

Olay

Yerel seçimler yaklaştıkça anket şirketleri de hareketlenmeye başladı, Ankara Metropoll’ün an itibariyle devam eden ve kulislerden bize ulaşan bilgilere göre telefonla yapılan kamuoyu araştırmasında Aydınlı seçmenlere 4 soru yöneltildi, bu sorular;

CHP’de Efeler Belediye Başkanı adayı olarak kimi tercih edersiniz? şeklinde oldu ve aşağıdaki isimler soruldu

1- Polat Bora Mersin
2- Fatih Atay
3- Barış Altıntaş
4- Süha Bayırlı

Anket kesin sonuçlarının kısa bir süre sonra kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Reklam

Bu arada Metropoll’ün CHP’den istifa eden Fatih Atay’ı sorması ise kafalarda soru işareti oluşturdu. Fatih Atay an itibariyle Ak Parti ve MHP ile flört halinde başkanlığına devam ediyor.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar