Connect with us

Siyaset

SON DAKİKA! Ak Parti Aydın’da görevden alma şoku

Yayıncı

on

Ak Parti Aydın il başkanlığında görevden alınma-istifa şoku yaşanıyor.

Edinilen bilgilere göre bu akşam saatlerinde Ak Parti Aydın il başkanlığı yönetim kurulunda görev alan bütün isimlerden istifa etmeleri istendi.

İstifaların genel merkezden gelen talimat ile alındığı ve il başkanı Gökhan Ökten’in ise bunun dışında tutulduğu öğrenildi.

Cuma günü istifaların genel merkezde olması istendiği ve Ak Parti il teşkilatının bu duruma karşı nasıl bir tepki vereceği de Aydın siyasetinde nasıl bir yankı bulacağı ayrı bir merak konusu oldu.

Reklam
Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

Baba ocağı Çine Mustafa Savaş için seferber oldu

Yayıncı

on

Olay

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, memleketi Çine’de coşku ile karşılandı. Esnaf ziyaretinde yoğun ilgi ile karşılaşan Savaş’a vatandaşlar “Artık yeter değişim istiyoruz. Kazanman için çalışıyoruz” dedi.

Savaş, memleketi Çine’de coşku ile karşılandı. Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş; Cumhur İttifakı Çine Belediye Başkanı Adayı Ali Dinçer, AK Parti Çine İlçe Başkanı Mithat Burhan Kandemir, MHP Çine İlçe Başkanı Kazım Oluç, AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın eşliğinde esnaf ziyareti yaptı. Savaş, baba ocağı Çine’de hemşehrilerinden destek istedi. Tek tek esnafları gezip kalplerine dokunan Savaş’a yüzlerce kişi eşlik etti. Savaş’ı hemşehrileri bağrına bastı. Esnaf ziyaretine vatandaşların göstermiş olduğu yoğun ilgi ile adeta gövde gösterisi yapan Savaş, “Sevgili hemşehrilerimizin ilgisi yoğun. İlçe belediye başkanımız Ali Dinçer ile birlikte bugün esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Yoğun bir ilgi ve teveccüh var. Bu teveccühe layık olmak için mücadele ediyoruz. Rabbim birliğimizi daim eylesin. Hemşerilerimize selam verip onlara hayırlı işler diliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘BİZ BIKTIK DEĞİŞİM İSTİYORUZ’
Değişim isteyen Çineli vatandaşlardan Hicran Karaltı, “Biz Özlem Çerçioğlu’ndan bıktık değişim istiyoruz. Allah’ın izniyle bizi siz kurtaracaksınız” dedi.

‘KAZANMASI İÇİN GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ’
Savaş’a tam destek verdiğini ifade eden Çineli esnaf Ayşe Varol, “Mustafa Bey tam bir Çine Sevdalısı. Allah ondan bin kere razı olsun. Bir Çineli olarak onun baba, aile, ata düşkünü olduğunu biliyoruz. Bir Çineli olarak arkasındayız, kazanması için gece gündüz demeden çalışıyoruz” diyerek yanında olduğunu söyledi.

Reklam

SAVAŞ’I GÖRÜNCE GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Savaş’ı görünce göz yaşlarına hakim olamayan Mesude Yıldırım, “Mustafa Beyi çok seviyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanının değişmesini istiyoruz. Kazanması için çok çalışıyoruz. Büyükşehir belediye başkanın Mustafa Savaş olmasını çok istiyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Siyaset

Savaş: ‘Başka iller Aydın’a imrenecek’

Yayıncı

on

Olay

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, katıldığı televizyon programında Aydın’daki sorunları masaya yatırdı. Aydın’ı cazibe merkezi haline getireceklerini ifade eden Savaş, “Başka iller Aydın’a imrenecek” dedi.
Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş, katılmış olduğu bir televizyon programında Aydın’ın sorunlarını ele aldı. Ayrıca Aydın’a yapacağı projelere ilişkin de bilgi veren Savaş, kentin ekonomisini, tarımını, ihracatını, turizmini nasıl atağa geçireceklerini ve kentin sorunlarına kısa sürede nasıl çözüm bulacağını açıkladı.
Aydın’ın potansiyelini anlatan Savaş, “Ege’nin incisi olan Aydın, şuanda nostaljiye dönüşmüş vaziyette. Emsallerinden 20 yıl geride. Artık Aydın başka illere imrenen değil başka illerin imrendiği bir vilayet haline gelecek.” dedi.
TURİZM PASTASINDAN DAHA FAZLA PAY ALACAĞIZ
Turizmin Aydın’ın ekonomisini canlandıracağını ifade eden Savaş, “Aydın turizm anlamında bir Muğla ve Antalya gibi değil. Geçen yıl yabancı turist sayısı 2,5 milyon ve yerli turistle birlikte 4 milyon toplam ziyaretçi Aydın’a geldi. Gönül isterdi ki 8 milyon olsun. Ülkemizin turizm pastasından daha fazla pay almak istiyoruz.” diye konuştu.
GERÇEK BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ
1 Nisan’dan sonra tüm paydaşlarla birlikte şehri yöneteceklerini ifade eden Savaş, “Ben yaptım oldu mantığı ile değil. İstişare edeceğiz. Esnafımızla oturacağız. Esnafla rekabet eden değil esnafın yanında olan ve tüm paydaşlarla birlikte bu şehri yöneteceğiz. Bize oy veren vermeyen herkese eşit hizmeti vereceğiz. Samimi bir şekilde gerçek belediyecilik yapacağız.” dedi.
AYDIN’I DEPREME HAZIRLAYACAĞIZ
Aydın’ı 1 Nisan’dan itibaren depreme hazırlayacağının altını çizen Savaş, “Mevcut yapı stokunun tekrar gözden geçirilmesi ile ilgili ivedilikle yapacağımız işlerin başında Aydın’ı depreme hazırlamak olacak. Projelerimin içerisinde sosyal konut yapmak önceliğim. Kentimizin mevcut yapı stokunu dönüştürmek adına işlerimiz olacak.” diye konuştu.
AYDIN’DA ÇOK İŞİMİZ VAR
Yapacağı projeleri sıralayıp gerçek belediyecilik vurgusu yapan Savaş, “Büyükşehrin kendi öz gelirini arttırmak adına güneş enerjisi santralleri kuracağız. 1 Nisan’dan itibaren Aydın’a işimiz çok. Ama beş yıl sonra bambaşka bir Aydın vadediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

Siyaset

CHP neredeyse dağıldı, Efeler, Nazilli, Söke’den sonra şimdi de Didim!..

Yayıncı

on

Olay

CHP Aydın’da neredeyse dağıldı, kentteki önemli ilçe başkanlığı kaleleri birer birer topluca istifa ediyor, Efeler, Nazilli, Söke örgütünden sonra şimdi de Didim örgütü topluca istifa etti.

Aydın’ın Didim ilçesinde CHP İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri toplu olarak istifa eti. Basın açıklamasında konuşan Yılmaz, “Örgütümüzün ve ilçemizde bulunan STK’ların, odaların önerilerinin de hiçbir şekilde dikkate alınmadığını gördük” sözleriyle istifa nedenini açıkladı.

CHP Didim ilçe başkanlığının basın açıklamasının metni şu şekilde: “Burada bugünkü toplanma amacımız ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek ve önümüzde ki süreçte örgütümüzle ilgili almış olduğumuz bir takım kararları sizinle paylaşmak istiyoruz.
İlçe delege seçimlerinden başlayıp, bizleri bu makama taşıyan Didim de ki üyelerimize bir söz vermiştik.
Seçildiğimiz takdirde, örgütümüz ile üyelerimizin seçim ile ilgili taleplerini (ön seçim eğilim yoklaması) il başkanlığımıza ve genel merkezimize ileteceğimize ve karar alınması noktasında ısrarcı olacağımızı belirtmiştik.
Gelmiş olduğumuz yerel seçim sürecinde, yönetim kurulumuzun talep etmiş olduğu, ön seçim, eğilim yoklaması ve anket çalışması yapılması konusunda ki örgütümüzün taleplerini il başkanlığımız ve genel merkezimize iletmiş olmamıza rağmen, bu konuda bir sonuç alınamadığını belirtmek isteriz.
Partimizin, büyük kurultayımızdan bu yana yoğun bir süreç yaşadığının farkındayız. Keza büyük kurultayımızda genel başkanımızın ifade ettiği, bizim de tam desteklediğimiz “Bundan sonra karar, güç, yetki örgütündür. Ön seçimin teminatı olan bir genel başkan olacağıma söz veriyorum. Örgütün iradesini ön plana alan bir ön seçimi mutlaka yapacağız.” söylemlerinin yerine getirilmediğini üzüntü içerisinde yaşamış bulunmaktayız.
Belediye başkan adayının atanmasından sonra, ilçemizde kendisi ile yapmış olduğumuz toplantıda basın ve üyelerimiz önünde, adayımızın vermiş olduğu beyanat da, örgüt ile ortak hareket edileceği, örgütün gücünün önemli olduğu ve birçok konuda ortaklaşarak seçim sürecinin yürütüleceğini ifade etmiştir.
Fakat kısa zaman içerisinde söylemler ile eylemlerin farklı ve tezat olduğu tarafımızdan görülmüştür.
Belediye meclis üyesi adaylarının belirlenmesi sırasında, örgütümüzün ve ilçemizde bulunan STK’ların, odaların önerilerinin de hiçbir şekilde dikkate alınmadığını gördük. Bizler de bu davranışın, örgütümüzün yok sayılmasının CHP’nin geleneği ve ilkeleri ile bağdaşmadığı bu süreçte görevde kalmamızın bir anlam ifade etmediğini, yönetim kurulumuzda değerlendirerek, İstifa kararı almış bulunmaktayız.
Hiçbir şahsın CHP örgütünün üzerinde olmadığını belirtmek isteriz.
Bizler her zaman CHP’nin bir neferi olarak, partimizin başarılı olması için, her platformda mücadele etmeye devam edeceğiz.
Bu zamana kadar ilçemizde faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları, hemşeri dernekleri, odalara, emek ve demokrasi platformu içerisinde bulunan tüm bileşenlerin, bugüne kadar vermiş olduğumuz mücadelede bize vermiş oldukları katkıdan desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.
Bundan sonraki süreçte emekten yana demokrasiden yana olan bileşenlerle alanlarda omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğimizi de bilmenizi isterim.”

Okumaya devam et

Çok Okunanlar